Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Formuła 1. Roberta Kubica musiał ustąpić w Bahrajnie kierowcy rezerwowemu Williamsa. George Russell... najszybszy RELACJA WYNIKI

Formuła 1 wyniki
Formuła 1 wyniki na żywo. Dziś startuje wyścig Grand Prix Bahrajnu. Gdzie i kiedy obejrzeć Grand Prix Bahrajnu? Tutaj znajdziesz szczegółowy program telewizyjny oraz wyniki Formuły 1 (wszystkie treningi, kwalifikacje i wyścig 29-31.03.2019). W sobotę Charles Leclerc zdobył pierwsze pole position w karierze, wygrywając kwalifikacje do Grand Prix Bahrajnu. Robert Kubica zajął ostatnie miejsce, ale osiągniętym czasem zbliżył się do George'a Russella, który w treningach miał większą przewagę nad kolegą z Williamsa. Na jednym z okrążeń Polak zgubił jednak jedną z części bolidu - jak się okazało, był to element służący umocowaniu kamery. Sprawdź, gdzie i kiedy oglądać Kubicę oraz wyniki treningów, kwalifikacji i klasyfikację wyścigu o Grand Prix Bahrajnu. Przedstawiamy też szczegółowy plan transmisji telewizyjnych wydarzeń na torze Sakhir oraz klasyfikację punktową kierowców i konstruktorów Formuły 1.
Formuła 1 wyniki na żywo. Dziś startuje wyścig Grand Prix Bahrajnu. Gdzie i kiedy obejrzeć Grand Prix Bahrajnu? Tutaj znajdziesz szczegółowy program telewizyjny oraz wyniki Formuły 1 (wszystkie treningi, kwalifikacje i wyścig 29-31.03.2019). W sobotę Charles Leclerc zdobył pierwsze pole position w karierze, wygrywając kwalifikacje do Grand Prix Bahrajnu. Robert Kubica zajął ostatnie miejsce, ale osiągniętym czasem zbliżył się do George'a Russella, który w treningach miał większą przewagę nad kolegą z Williamsa. Na jednym z okrążeń Polak zgubił jednak jedną z części bolidu - jak się okazało, był to element służący umocowaniu kamery. Sprawdź, gdzie i kiedy oglądać Kubicę oraz wyniki treningów, kwalifikacji i klasyfikację wyścigu o Grand Prix Bahrajnu. Przedstawiamy też szczegółowy plan transmisji telewizyjnych wydarzeń na torze Sakhir oraz klasyfikację punktową kierowców i konstruktorów Formuły 1. Williams
Formuła 1 - wyniki Grand Prix Bahrajnu i testów na torze Sakhir. Robert Kubica wciąż krytykuje bolid Williamsa. Liczył, że po Grand Prix Bahrajnu uda mu się lepiej poznać samochód i poprawić osiągi, lecz we wtorek z powodu deszczu miał na to zbyt mało czasu, a w środę w ogóle nie jeździł. Chwile satysfakcji miał natomiast jego partner z zespołu George Russell. Bynajmniej nie w barwach swego macierzystego teamu, bowiem tym razem usiadł za kierownicą mercedesa. Poniżej relacja i wyniki dwudniowych testów w Bahrajnie oraz niedzielnego wyścigu o Grand Prix Bahrajnu.

**

Formuła 1. Klasyfikacja kierowców i konstruktorów Grand Prix 2019**

Pierwszy dzień testów w Bahrajnie (wtorek 2.04.2019)
Wydarzeniem dwudniowych testów po Grand Prix Bahrajnu był debiut w barwach Ferrari Micka Schumachera. Syn słynnego kierowcy ściga się w tym sezonie w Formule 2, ale bierze udział w programie szkoleniowym włoskiej stajni i jest na najlepszej drodze, by w najbliższych latach znaleźć zatrudnienie w Formule 1.

Poranną sesję utrudniły opady deszczu, niektóre z zespołów straciły przez to część czasu na swoje przejazdy. Na tor wyjechał George Russell i miał najgorsze wyniki - stracił niemal trzy sekundy do najszybszego Romaina Grosjeana z Haasa. Po południu tym samym bolidem jeździł Robert Kubica.

W zespole McLarena za kierownicą zasiadł były kierowca tego teamu, który obecnie jest poza Formułą 1 - Hiszpan Fernando Alonso.

Na koniec dnia Robert Kubica uzyskał 13. czas okrążenia. To bardzo dobre osiągnięcie zważywszy na stan bolidu. George Russell był tym razem wyraźnie wolniejszy, a przecież jeździli tym samym samochodem. Świetnie spisał się Mick Schumacher w Ferrari, który ustąpił pola tylko Maxowi Verstappenowi z Red Bulla.

Wyniki 1. dnia testów na torze w Bahrajnie

Drugi dzień testów na torze w Bahrajnie (środa 3.04.2019)
W środę Robert Kubica nie miał możliwości testowania auta. We wtorek stracił mnóstwo czasu z powodu deszczu, ale i tak Williams nie zmienił planów i na drugi dzień do bolidu wsiadł rezerwowy kierowca z Kanady Nicholas Latifi. Jak nietrudno się domyślić, odstawał od reszty stawki. Co ciekawe, wystarczyło by George Russell zmienił pojazd i natychmiast... znalazł się na czele stawki. Brytyjczyk jest w programie szkoleniowym Mercedesa i dostał możliwość testowania bolidu tej stajni. Znów jeździł Mick Schumacher, lecz tym razem w barwach Alfa Romeo, które także korzysta z silników Ferrari.

Wyniki 2. dnia testów w Bahrajnie:

  • 1. George Russell (Mercedes) 1.29,029 (101 okrążeń)
  • 2. Sergio Perez (Racing Point) 1.29,095 (61)
  • 3. Sebastian Vettel (Ferrari) 1.29,319 (103)
  • 4. Carlos Sainz (McLaren Renault) 1.29,765 (81)
  • 5. Daniił Kwiat (Toro Rosso Honda) 1.29,911 (111)
  • 6. Mick Schumacher (Alfa Romeo Ferrari) 1.29,998 (70)
  • 7. Lance Stroll (Racing Point Mercedes) 1.30,037 (143)
  • 8. Alexander Albon (Toro Rosso Honda) 1.30,049 (35)
  • 9. Dan Ticktum (Red Bull Honda) 1.30,856 (135)
  • 10. Romain Grosjean (Haas Ferrari) 1.30,903 (87)
  • 11. Fernando Alonso (McLaren Renault) 1.31,006 (69)
  • 12. Pietro Fittipaldi (Haas Ferrari) 1.31,209 (48)
  • 13. Lando Norris (McLaren Renault) 1.31,303 (72)
  • 14. Jack Aitken (Renault) 1.31,500 1.31,500 (103)
  • 15. Nicholas Latifi (Williams Mercedes) 1.32,198 (100)

Relacja z niedzielnego wyścigu Grand Prix Bahrajnu

Niesamowity wyścig i końcowe wyniki Grand Prix Bahrajnu. Ferrari, mimo świetnych wyników przez niemal cały weekend, zostało pokonane przez duet Mercedesa Lewis Hamilton - Valtteri Bottas. Hamilton zachował się po wyścigu z klasą, gratulując postawy Leclercowi, a jednocześnie współczując mu, bo Monakijczyk przegrał tylko dlatego, że pod koniec wyścigu jego bolid przestał uzyskiwać wysokie tempo. - Mieliśmy olbrzymie szczęście. A Leclerc wygra jeszcze niejeden wyścig - przyznał Brytyjczyk. Leclerc dotoczył się na trzecim miejscu, co oznacza jego pierwsze podium Formuły 1 w karierze.

Kierowca Ferrari doczłapał do podium, gdyż pomocną dłoń nieoczekiwanie wyciągnęło do niego Renault. Jadący w pierwszej dziesiątce Nico Hulkenberg i Daniel Ricciardo niemal w jednej chwili stracili swoje bolidy. Oba pojazdy odmówiły posłuszeństwa tuż przed końcem wyścigu i na tor musiał wyjechać safety car. To oznaczało, że Max Verstappen z Red Bulla, który właśnie zabierał się za wyprzedzanie Leclerca musiał zgodnie z przepisami porzucić swój plan. A ponieważ nie udało się usunąć bolidu Ricciardo już do końca wyścigu, cała stawka kierowców finiszowała za samochodem bezpieczeństwa.

Przez przypadek tak się złożyło, że tuż za zwycięzcą Hamiltonem jechał w tym czasie zdublowany Robert Kubica (dwa okrążenia straty). Ostatecznie Polak zajął 16. miejsce, jedno wyżej niż w Grand Prix Australii, ale też ostatnie, gdyż wyścigu nie ukończyło czterech kierowców - poza wymienionymi powyżej, Carlos Sainz jr. z McLarena i wieczny pechowiec Romain Grosjean z Haasa.

- Przy tym wietrze i charakterystyce auta nawet moje rajdowe doświadczenie z WRC nie pomogło. Czekało mnie bardzo trudne zadanie, ale jazda bolidem w stylu rajdowym niczemu nie odpowiada. Bardziej chodziło o utrzymanie się w torze. Pocieszające jest to, że wyczucie i tzw. fach wyścigowy po ośmioletniej przerwie coraz lepiej mi wychodzą. Czeka nas ważny test, bo jak chłopaki nie zrozumieją, o co chodzi z bolidem, to nie będzie to miało sensu. Z tego co wiem, najbliższe testy (we wtorek i środę) będziemy jeździć moim samochodem. George (Russell) dowie się wielu nowych rzeczy - powiedział Kubica dla Eleven Sports coraz mniej bawiąc się w dyplomację i nawiązując do tego, że jego bolid prowadzi się o wiele trudniej niż pojazd partnera z Williamsa. Dodajmy, że George Russell ponadto weźmie też udział w testach w bolidzie Mercedesa.

Liderem klasyfikacji GP wciąż jest Bottas (zwycięzca z Melbourne), ale ma już tylko punkt przewagi nad Hamiltonem. Sebastian Vettel dotarł do mety jako 5. i jest 5. w klasyfikacji generalnej. On też miał spore problemy w trakcie jazdy, mimo że rozpoczął wyścig fantastycznie, od wyprzedzenia Leclerca, który wywalczył pole position. Później jednak Vettel nadział się na kontrę kolegi z teamu, a następnie w bezpośredniej walce uległ Hamiltonowi. Na dodatek chwilę później stracił kontrolę nad pojazdem, a następnie przednie skrzydło i musiał zjechać na pit stop, co kosztowało go sporo czasu.

Podwójna wygrana Mercedesa po tym, jaką szybkością dysponowało w Bahrajnie Ferrari, jest niespodzianką. - To nie był nasz dzień. Jestem ogromnie rozczarowany - mówił przybity Leclerc, który po tym jak zorientował się, że jego samochód traci moc rzucił w eter: "Chyba się zaraz rozpłaczę".

Kolejny wyścig odbędzie się za dwa tygodnie 14 kwietnia - tym razem o Grand Prix Chin.

Klasyfikacja generalna kierowców Formuły 1 w sezonie 2019

M-ceZawodnikZespółPunkty
1Valterri BottasMercedes44
2Lewis HamiltonMercedes43
3Max VerstappenRed Bull27
4Charles LeclercFerrari26
5Sebastian VettelFerrari22
6Kimi RaikkonenAlfa Romeo10
7Lando NorrisMcLaren8
8Kevin MagnussenHaas8
9Nico HuelkenbergRenault6
10Pierre GaslyRed Bull4
11Lance StrollRacing Point2
12Alexander AlbonToro Rosso2
13Daniił KwiatToro Rosso1
14Sergio PerezRacing Point1
15Antonio GiovinazziAlfa Romeo0
16George RusellWilliams0
17Robert KubicaWilliams0
18Daniel RicciardoRenault0
19Carlos Sainz Jr.McLaren0
20Romain GrosjeanHaas0

Przeczytaj, jak wcześniej relacjonowaliśmy kwalifikacje i treningi przed Grand Prix Bahrajnu.

Formuła 1. Grand Prix Bahrajnu. Gdzie i kiedy oglądać Kubicę?

- Jestem bardzo szczęśliwy. Nie byłem zadowolony z kwalifikacji Q3 w Australii, dlatego dobrze, że potrafiłem się tutaj poprawić - mówił w sobotę Leclerc, który nie tylko pokonał Sebastiana Vettela, ale i odebrał mu rekord toru Sakhir. Monakijczyk jest drugim najmłodszym kierowcą w historii, który zdobył pole position (co ciekawe - właśnie po Vettelu).

W Ferrari wielkie poruszenie, bo 21-letni kierowca, który ma na koncie dopiero 22 starty w Formule 1, spisuje się w tym sezonie rewelacyjnie. W ubiegłym roku w barwach Saubera zajął w mistrzostwach świata 13. lokatę, a teraz zapowiada się, że będzie niezwykle mocnym konkurentem i dla Vettela, i dla rywali z Mercedesa. Ci po bardzo udanym Grand Prix Australii w niedzielę wystartują z drugiego rzędu i będą nadrabiać straty do włoskiego teamu. Nie są one już tak znaczące, jak w pierwszych treningach, więc zapowiada się wielka walka w Bahrajnie.

Jeszcze bardziej wyrównana jest stawka za ich plecami. Ekipy Red Bulla, Haasa, McLarena i Alfa Romeo wprowadziły do Q3 co najmniej po jednym kierowcy, natomiast ta sztuka nie udała się Renault. Daniel Ricciardo wciąż nie potrafi "dogadać" się z nowym bolidem, ale jeszcze bardziej zawiedziony po kwalifikacjach jest Nico Hulkenberg, który w trakcie treningów spisywał się obiecująco.

Gdzie i kiedy oglądać Kubicę w Grand Prix Bahrajnu? Transmisja TV
Robert Kubica wciąż jest na ostatnim miejscu, ale wreszcie coś drgnęło w uzyskiwanych przez niego czasach. Jego bolid w trakcie treningów spisywał się gorzej niż pojazd Russella przy identycznych ustawieniach, lecz w kwalifikacjach jedno z okrążeń przejechał nawet szybciej od Brytyjczyka. Okazuje się jednak, że nie dlatego, iż jego bolid zaczął spisywać się lepiej.

- Może George pojechał nieco gorzej, a mi się jechało nieco lepiej, ale sytuacja się nie zmieniła. Znowu straciłem część bolidu na ostatnim okrążeniu, dwa zakręty do końca. Próbowaliśmy zamaskować charakterystykę mojego samochodu innymi rozwiązaniami, ale jest taka duża różnica między bolidami, że nic nie da się zrobić. Próbowałem zrobić co się dało - skomentował Kubica dla Eleven Sports. - Ja robię swoje, ale tym co jest, jest ciężko. Muszę robić rzeczy, które poprawią mnie jako kierowcę, bym mógł coś zrobić wtedy, gdy samochód będzie w lepszym stanie, Mam bolid, który średnio się prowadzi. Spore wyzwanie przede mną - zakończył Polak, który w Bahrajnie uzyskał przed laty jedyne pole position w karierze.

Formuła 1. Kiedy i gdzie oglądać Grand Prix Bahrajnu?
Przeczytaj, jak 20 kierowców z 10 zespołów spisywało się podczas trzech treningów na torze Sakhir. Tu znajdziesz wszystkie wyniki z weekendu Grand Prix Bahrajnu.

Formuła 1. Wyniki 1. treningu Grand Prix Bahrajnu

Najlepszy czas podczas pierwszego treningu przed Grand Prix Bahrajnu uzyskał Charles Leclerc z Ferrari. Drugi był jego partner z zespołu Sebastian Vettel. Dopiero za nimi byli kierowcy Mercedesa: Valtteri Bottas i Lewis Hamilton. Robert Kubica z 20. czasem był tuż za innym kierowcą Williamsa, George'em Russellem. Jednak dopiero drugi trening zaplanowany na godzinę 16 będzie prawdziwym sprawdzianem dla teamów przed kwalifikacjami na torze Sakhir.

Co ciekawe, podczas treningu było nadzwyczaj dużo kolizji, w których ucierpiały niektóre samochody. Najbardziej niebezpieczne zdarzenie odnotowano z udziałem Nico Hulkenberga i Antonio Giovinazziego. Sędziowie nie zastosowali jednak kar po przesłuchaniu kierowców. "Sędziowie obejrzeli dokładnie powtórkę zdarzenia pomiędzy kierowcą samochodu numer 27 a zawodnikiem z numerem 99. Reprezentant Alfy Romeo jechał szybkie okrążenie, a Hulkenberg przepuszczał Raikkonena i zwolnił. Giovinazzi zdecydował się na manewr wyprzedzania, a Niemiec pozostał na linii wyścigowej. Wierzymy, że to kwestia nieporozumienia" - brzmi oficjalny komunikat.

Kubica zakończył 28 okrążeń bez przygód. Obok Carlosa Sainza juniora z McLarena był najbardziej zapracowanym kierowcą na torze. Jedno okrążenie mniej zaliczył Russell.

Formuła 1. Wyniki 2. treningu Grand Prix Bahrajnu

Drugi trening potwierdził, że Ferrari najlepiej przygotowało swoje pojazdy do startu w Grand Prix Bahrajnu. Temperatura toru skąpanego w sztucznym świetle (w Bahrajnie była godzina 18) spadła aż o 20 stopni w stosunku do pierwszego treningu rozgrywanego cztery godziny wcześniej. Podobne warunki będą panować podczas sobotnich kwalifikacji i niedzielnego wyścigu.

Najszybszy był Vettel, który wyprzedził Leclerca, mimo że podczas decydującego okrążenia popełnił błąd w trzecim sektorze, wyjeżdżając poza krawężnik. Hamilton i Bottas kończyli z wyraźną stratą do liderów, a za ich plecami pojawił się Nico Hulkenberg, przywracając nadzieję, że Renault po niespecjalnie udanym Grand Prix Australii nawiąże w tym sezonie walkę z Red Bullem. Kubica był ostatni ze stratą sekundy do Russella.

Formuła 1. Nowa nadzieja dla Kubicy i Russella

Wiadomością dnia dla Williamsa jest powrót, w charakterze konsultanta, Patricka Heada, byłego głównego inżyniera zespołu, wciąż jego współudziałowca. Nikt poza Frankiem Williamsem nie wniósł tyle do rozwoju brytyjskiego teamu co on. Jego powrót daje nadzieję na szybszą poprawę osiągów bolidów Polaka i Anglika. Head nie będzie potrzebował wiele czasu, by prześwietlić problemy zespołu, gdyż w ostatnich latach był częstym gościem fabryki w Grove.

Formuła 1. Wyniki 3. treningu przed GP Bahrajnu:
Sobotni trening nie zmienił układu sił w czołówce. Coraz bardziej zastanawiają kiepskie wyniki Daniela Ricciardo, tym bardziej, że drugi z kierowców Renault - Hulkenberg radzi sobie całkiem dobrze. Wraz z Romainem Grosjeanem z Haasa mogą w niedzielę stoczyć pasjonującą walkę o miejsce za plecami Ferrari i Mercedesa.

  • 1. Charles Leclerc (Ferrari) 1.29,569 (15 okrążeń)
  • 2. Sebastian Vettel (Ferrari) 1.29,738 (16)
  • 3. Lewis Hamilton (Mercedes) 1.30,334 (10)
  • 4. Valtteri Bottas (Mercedes) 1.30,389 (12)
  • 5. Romain Grosjean (Haas Ferrari) 1.30,818 (14)
  • 6. Nico Hulkenberg (Renault) 1.30,910 (12)
  • 7. Lando Norris (McLaren Renault) 1.30,955 (15)
  • 8. Max Verstappen (Red Bull Honda) 1.30,959 (10)
  • 9. Carlos Sainz (McLaren Renault) 1.30,965 (14)
  • 10. Daniił Kwiat (Toro Rosso Honda) 1.31,173 (17)
  • 11. Kimi Raikkonen (Alfa Romeo Ferrari) 1.31,333 (21)
  • 12. Pierre Gasly (Red Bull Honda) 1.31,392 (13)
  • 13. Kevin Magnussen (Haas Ferrari) 1.31,540 (13)
  • 14. Lance Stroll (Racing Point Mercedes) 1.31,618 (16)
  • 15. Sergio Perez (Racing Point Mercedes) 1.31,638 (9)
  • 16. Daniel Ricciardo (Renault) 1.31,643 (11)
  • 17. Alexander Albon (Toro Rosso Honda) 1.31,679 (17)
  • 18. Antonio Giovinazzi (Alfa Romeo Ferrari) 1.32,132 (21)
  • 19. George Russell (Williams Mercedes) 1.33,387 (14)
  • 20. Robert Kubica (Williams Mercedes) 1.33,525 (13)

Formuła 1. Kiedy oglądać Kubicę w Grand Prix Bahrajnu?

Rezultaty osiągane przez Roberta Kubicę przed dwoma tygodniami na torze w Melbourne pokazały, że kolejne starty będą dla niego samego i całego teamu sporym wyzwaniem. Polski kierowca nie ma szans walczyć w niedzielnym wyścigu Formuły 1 o punkty, ale za to może już od treningów i kwalifikacji poprawiać swoje umiejętności po ośmioletnim powrocie na tory F1 i ukierunkować inżynierów Williamsa w pracy nad poprawą osiągów bolidu.

Ostatnie doniesienia z fabryki w Grove wskazują, że znaleziono pewną istotną wadę w konstrukcji bolidu, której usunięcie zwiększy konkurencyjność brytyjskiego pojazdu. Nie nastąpi to jednak ani w tym, ani nawet w przyszłym miesiącu. Najczarniejsze scenariusze przewidują, że Kubica i George Russell będą musieli poświęcić cały sezon nie na ściganie się, ale zbieranie danych i rozwijanie bolidu w taki sposób, by znacząca poprawa mogła nastąpić w trakcie zimowej przerwy.

Podczas czwartkowego spotkania z dziennikarzami Kubica przyznał, że Williamsowi brakuje części zamiennych i będzie musiał uważać na tarkach (ograniczeniach zakrętów), by uniknąć uszkodzenia samochodu tak, jak miało to miejsce w Australii.

Robert Kubica: Mimo że w Melbourne jechałem tak, jak pozostali kierowcy, na tarce przy zakręcie uszkodziłem spód auta. Zamiast ją wymienić, musieliśmy ją naprawić, bo nie mamy zapasowej. W Bahrajnie będę musiał jechać ostrożniej i szerzej. Po prostu w tym momencie istnieje ryzyko, że samochód się rozsypie.

Formuła 1. Kiedy oglądać Kubicę w Grand Prix Bahrajnu?
Kubicę oglądamy już od piątku 29 marca, gdy w samo południe polskiego czasu rozpoczał się pierwszy półtoragodzinny trening. Drugi zaplanowany był tego samego dnia na godzinę 16, a trzeci w sobotę o 13. Polak będzie też jeździł w kwalifikacjach zaplanowanych w sobotę na godzinę 16. Wyścig o Grand Prix Bahrajnu ruszy w niedzielę 31 marca o 17.05. Uwaga na zmianę czasu - różnica pomiędzy Polską a Bahrajnem topnieje z dwóch do jednej godziny.

Formuła 1. Wyniki treningów, wyniki kwalifikacji, wyniki Grand Prix Bahrajnu

Ferrari zapłaciło w Australii cenę za sztywne trzymanie się ustalonej przed sezonem hierarchii, zgodnie z którą kierowcą numer 1 jest Sebastian Vettel, a Charles Leclerc ma szlifować swój wielki talent u jego boku. Szybszy na ulicznym torze Monakijczyk mógł osiągnąć lepszy wynik, ale bezlitosny manewr Vettela na początku wyścigu nie tylko pozbawił go szansy na wyprzedzenie partnera z teamu, ale i miejsca przed Maxem Verstappenem. Na dodatek kierowca Red Bulla w końcówce wykorzystał słabość Vettela i pozbawił go miejsca na podium. Takiej porażki po bardzo udanych przedsezonowych testach w Barcelonie szefowie włoskiego teamu nie przewidzieli. Wierzą, że karta odwróci się w Bahrajnie, gdzie w dwóch poprzednich latach wygrywał ich lider z Niemiec.

Formuła 1. Wyniki treningów, wyniki kwalifikacji, wyniki Grand Prix Bahrajnu

Gdzie i kiedy oglądać Kubicę w Grand Prix Bahrajnu? Transmisja TV
Red Bull także nie wyjechał z Melbourne w pełni zadowolony, gdyż znacznie poniżej możliwości spisał się drugi z kierowców Pierre Gasly. Szef zespołu Christian Horner broni młodego Francuza, wieszcząc mu szybki progres. Zadanie Gasly ma niełatwe, bo w austriackim zespole zastąpił Daniela Ricciardo. Co ma jednak powiedzieć Australijczyk, który w debiucie w barwach Renault przed własną publicznością nie ukończył wyścigu? Jedyne 6 punktów dla francuskiej stajni za 7. miejsce zdobył Nico Hulkenberg, co i tak było wyczynem, bo Niemiec ruszał z 11. pozycji.


Gorące kobiety Formuły 1. Piękne żony i partnerki kierowców najszybszych bolidów świata WIDEO

Formuła 1. Wyniki treningów, wyniki kwalifikacji, wyniki Grand Prix Bahrajnu

Grand Prix Bahrajnu to jeden z trzech wyścigów w sezonie, który kończy się przy sztucznym świetle. Nawierzchnia toru w Bahrajnie, powstała ze sprowadzonego z Anglii granitu, jest bardzo szorstka. To jeden z powodów, dla których wybierane są najtwardsze mieszanki opon. Co więcej, na nawierzchnię w trakcie trwania wyścigu jest nawiewany pustynny piasek, co sprawia, że łatwo o uślizgi bolidów, przez co wyścig może mieć nieoczekiwany przebieg.

Formuła 1. Wyniki treningów, wyniki kwalifikacji, wyniki Grand Prix Bahrajnu
Najwięcej i tak będzie zależeć od Mercedesa. Jeśli utrzyma przewagę i jego bolidy będą równie szybkie, jak przed niespełna dwoma tygodniami, to znów zobaczymy triumf… No właśnie kogo? Lewisa Hamiltona, czy znów Valtteriego Bottasa, który w Grand Prix Australii zaskoczył nawet wytrawnych ekspertów.
Fin najwyraźniej ma dość łatki „wiecznie drugiego” w niemieckim teamie. Nowy image (zapuścił brodę) podkreślił nietypowym dla siebie zachowaniem podczas jazdy. Najpierw puścił mimo uszu sugestię szefa zespołu Toto Wolffa o unikaniu ryzyka angażowania się w walkę o dodatkowy punkt za najszybsze okrążenie (i dopiął swego, stąd na jego koncie 26, a nie 25 pkt) , a za metą rzucił w eter niecenzuralne „pieprzcie się” do tych, „których to dotyczy”. Nie takiego Bottasa znaliśmy. I nie takiego znał bardzo zadowolony z dotychczasowej współpracy Hamilton. Czy w nowych okolicznościach pięciokrotny mistrz świata będzie miał dla kolegi z zespołu pokłady równie dużej serdeczności, co zwykle? Sądząc po jego minie i komentarzach w Melbourne – bardzo wątpliwe, co nieoczekiwanie zwiastuje nam w tym sezonie dodatkowe emocje.


Formuła 1. Wyniki Grand Prix Australii w Melbourne: zwycięzcą Valtteri Bottas, Robert Kubica rozpoczął sezon od kolizji RELACJA WYNIKI

**

Program Grand Prix Bahrajnu 29-31 marca 2019**

29 marca (piątek)
12-13.30 - I trening
16-17.30 - II trening
30 marca (sobota)
13-14 - III trening
16-17 – kwalifikacje
31 marca (niedziela)
17.05 - wyścig

13967108


Formuła 1. Wyniki treningów, kwalifikacji, wyścigu Grand Prix Bahrajnu

W Bahrajnie przed Grand Prix Formuły 1 rusza sezon Formuły 2. Wśród nowych kierowców jest Mick Schumacher, syn siedmiokrotnego mistrza świata, Michaela Schumachera. W ubiegłym roku był najszybszy w Formule 3 i zdobył przepustkę do przedsionka Formuły 1. Celem jest pójście w ślady ojca, co może nastąpić już w przyszłym roku. 20-letni Mick został bowiem kierowcą akademii Ferrari i już w najbliższy wtorek w Bahrajnie otrzyma pierwszą w życiu szansę testów w bolidzie F1 tej stajni na torze. Dzień później Niemiec sprawdzi się w pojeździe zespołu Alfa Romeo, który też korzysta z silnika Ferrari 064.

Formuła 1. Wyniki treningów, kwalifikacji, wyścigu Grand Prix Bahrajnu

Oto kilka dodatkowych uwag na temat warunków panujących podczas Grand Prix Bahrajnu ze strony producenta opon Pirelli:

• Podczas wieczornego wyścigu temperatura nawierzchni spada dość dramatycznie. Może mieć to wpływ na strategię i umożliwić wydłużenie przejazdów.

• W zeszłym sezonie zwycięską strategią w Bahrajnie był jeden pit stop, chociaż większość kierowców zjeżdżała po dwa razy. W wyścigu toczono wiele zaciętych walk taktycznych i wielu zawodników wykonywało długie przejazdy.

• W Bahrajnie najważniejsze jest przyspieszenie, hamowanie i trakcja – a nie osiągi w szybkich zakrętach. Największą pracę wykonują tylne opony, więc trzeba nimi odpowiednio zarządzać.

• Wyścig i kwalifikacje odbywają się wieczorem, zatem jedynie druga piątkowa sesja jest przydatnym treningiem i większość prac symulacyjnych należy zmieścić w tych 90 minutach.

• W przeciwieństwie do Australii, kierowcy Mercedesa i Ferrari dokonali takiego samego doboru opon na weekend w Bahrajnie. Identycznie wybrał też Max Verstappen z Red Bulla, a Pierre Gasly, drugi kierowca tej ekipy, ma nieznacznie inny zestaw.

Po Grand Prix Bahrajnu, we wtorek i środę, odbędą się pierwsze testy w trakcie sezonu 2019. McLaren i Toro Rosso przeznaczą dwa dni na pracę z prototypowymi oponami Pirelli na sezon 2020: w tym celu obie ekipy wystawią drugi samochód podczas obu dni.

Gdzie i kiedy oglądać Kubicę w Grand Prix Bahrajnu? Transmisja TV
Formuła 1. Klasyfikacja punktowa kierowców 2019 (po 1 z 21 wyścigów): 

  • 1. Valtteri Bottas (Mercedes) - 26 pkt.
  • 2. Lewis Hamilton (Mercedes) - 18 
  • 3. Max Verstappen (Red Bull) - 15 
  • 4. Sebastian Vettel (Ferrari) - 12
  • 5. Charles Leclerc (Ferrari) - 10 
  • 6. Kevin Magnussen (Haas) - 8
  • 7. Nico Hulkenberg (Renault) - 6
  • 8. Kimi Raikkonen (Alfa Romeo) - 4
  • 9. Lance Stroll (Racing Point) - 2 
  • 10. Daniił Kwiat (Toro Rosso) - 1 
  • 11. Pierre Gasly (Red Bull) - 0 
  • -. Alexander Albon (Toro Rosso) - 0
  • -. Antonio Giovinazzi (Alfa Romeo) - 0
  • -. Romain Grosjean (Haas) - 0 
  • -. Robert Kubica (Williams) - 0
  • -. Lando Norris (McLaren) - 0
  • -. Sergio Perez (Racing Point) – 0
  • -. Daniel Ricciardo (Renault) - 0 
  • -. George Russell (Williams) – 0
  • -. Carlos Sainz Jr. (McLaren) - 0


Formuła 1. Klasyfikacja konstruktorów 2019 (po 1 z 21 wyścigów): 

  • 1. Mercedes - 44 pkt. 
  • 2. Ferrari – 22
  • 3. Red Bull – 15
  • 4. Haas – 8
  • 5. Renault – 6
  • 6. Alfa Romeo – 4
  • 7. Racing Point – 2
  • 8. Toro Rosso – 1
  • 9. McLaren – 0
  • -. Williams - 0


Formuła 1. Kalendarz startów Roberta Kubicy w sezonie 2019

  1. GP Australii - 17 marca
  2. GP Bahrajnu - 31 marca
  3. GP Chin - 14 kwietnia
  4. GP Azerbejdżanu - 28 kwietnia
  5. GP Hiszpanii - 12 maja
  6. GP Monako - 26 maja
  7. GP Kanady - 9 czerwca
  8. GP Francji - 23 czerwca
  9. GP Austrii - 30 czerwca
  10. GP Wlk. Brytanii - 14 lipca
  11. GP Niemiec - 28 lipca
  12. GP Węgier - 4 sierpnia
  13. GP Belgii - 1 września
  14. GP Włoch - 8 września
  15. GP Singapuru - 22 września
  16. GP Rosji - 29 września
  17. GP Japonii - 13 października
  18. GP Meksyku - 27 października
  19. GP USA - 3 listopada
  20. GP Brazylii - 17 listopada
  21. GP Abu Zabi - 1 grudnia


Gdzie i kiedy oglądać Kubicę w Grand Prix Bahrajnu? Transmisja TV

Wszystkie starty Kubicy można śledzić na żywo na antenie Eleven Sports. Treningi, kwalifikacje i wyścig F1 każdorazowo będą poprzedzone programami studyjnymi. Transmisję z Grand Prix Bahrajnu przeprowadzi także TVP Sport (w tym na stronie TVPSPORT.PL oraz w aplikacji mobilnej), ale zgodnie z nabytą sublicencją może pokazywać tylko niedzielny wyścig i to na dodatek od jego 45. minuty.

FORMUŁA 1 GRAND PRIX BAHRAJNU 2019 w Eleven Sports

  • • 1. sesja treningowa, piątek, 29 marca, 11:55 (studio od 11:30), Eleven Sports 1
  • • 2. sesja treningowa, piątek, 29 marca, 15:55 (studio od 15:30), Eleven Sports 1
  • • 3. sesja treningowa, sobota, 30 marca, 12:55 (studio od 12:30), Eleven Sports 1
  • • Sesja kwalifikacyjna, sobota, 30 marca, 15:55 (studio od 15:30), Eleven Sports 1 (transmisja dostępna również w 4K)
  • • Parada kierowców, niedziela, 31 marca, 15:30, Eleven Sports 1
  • • Wyścig, niedziela, 31 marca, 17:05 (studio od 16:10), Eleven Sports 1 (transmisja dostępna również w 4K)
od 12 lat
Wideo

Wspaniałe show Harlem Globetrotters w Tauron Arenie Kraków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski