Waldemar Mazgaj
Po tym wstrzeleniu piłki w pole karne przez Hebla (nr 10) "pasiaki" objęły prowadzenie. fot. Paweł Dubiel
W 4. kolejce Fortuna 1 Ligi Apklan Resovia zremisowała 1:1 z Puszczą Niepołomice. "Pasiaki" mają w tabeli 5 punktów.

Apklan Resovia - Puszcza Niepołomice 1:1 (1:1) KONIEC MECZU

Bramki: 1:0 Podhorin 30, 1:1 Mroziński 40.

Apklan Resovia: Pindroch - Jaroch, Podhorin, Komor, Eizenhart - Antonik (82 Hilbrycht), Wasiluk, Mróz (57 Soljić), Adamski - Hebel (57 S. Strózik), Wróbel (82 Mikulec).
Rezerwa: Łakota - Kubowicz, Ostrowski, Kiełbasa, Gvozdenović. Trener Radosław Mroczkowski.

Puszcza: Kobylak - Aftyka, Hladik, Florez, Mroziński (80 Thiakane) - Boguski, Serafin, Stępień, Hajda, S. Górski - Kobusiński (64 J. Strózik).
Rezerwa: Wróblewski - Domagała, Stokłosa, Cichoń, Włodarczyk, Gil, Dziadosz. Trener Tomasz Tułacz.

Sędziuje: Bartos (Łódź), liniowi: Śpiewak i Wrona, techniczny: Szrek.
Żółte kartki: Mróz, Jaroch - Kobusiński, Stępień..
Czerwona kartka: Eizenhart (73, faul taktyczny).
Widzów: 1029.

Apklan Resovia zremisowała z Puszczą Niepołomice 1:1 w meczu 4. kolejki Fortuna 1 ligi. Drużyna z Rzeszowa kończyła ten mecz w dziesiątkę.

Apklan Resovia zremisowała z Puszczą Niepołomice [ZDJĘCIA]

Zasłużony remis. Do czerwonej kartki przewagę i lepsze okazje mieli gospodarze, potem przewagę miała ekipa gości.
Posiadanie piłki: 56-44 %, rogi: 10-5, faule: 12-12, strzały: 20-8, celne 8-3.

90+5' wolny dla Resovii pod ławką Puszczy, ale "pasiaki" już go nie wykonają. Koniec - remis 1:1.
90+2' żółta kartka dla Stępnia.
90+1' Meczowa piłka na nodze Hilbrychta - strzał jednak niecelny.
90' Thiakane doskonale do Boguskiego, ten źle przyjmuje. Sędzia dolicza 4 minuty.
89' Strzał z dystansu Serafina bardzo niecelny.
87' Hilbrycht po zagraniu Mikulca strzela z narożnika pola karnego, tuz nad bramką.
85' Od kilku minut Resovia zamknięta pod swoim polem karnym.
83' Mecz ogląda 1029 kibiców.
82' Druga podwójna zmiana w Resovii.
81' Ostry strzał Antonika z ostrego kąta, góra Kobylak. Przepychanki przy linii, ale bez kartek.
80' Druga zmiana w Puszczy.
79' Jaroch z dystansu, broni Kobylak.
74' Z wolnego Serafin strzela w mur.
73' Resovia w "10"; Eizenhart fauluje przed polem karnym Hajdę i wylatuje z boiska.
72' Rozpędzona Resovia; centrował wzdłuż bramki Antonik, na róg w ostatniej chwili wybił Aftyka.
70' Po centrze Antonika bliski samobója" był Florez; za moment próbuje obrócić się z piłką S. Strózik, ale strzela niecelnie.
69' Teraz huknął Górski z 25 m; nieco nad bramką.
67' Ruszyła Resovia - teraz okazja Sebastiana Strózika, ale strzał z 16 m broni Kobylak.
65' Kontra Resovii Adamski był praktycznie sam na sam, zamiast strzelać z 15 m zagrywa do Antonika i tylko róg.
64' Pierwsza zmiana w ekipie gości.
63' Po długim okresie gry w środku pola korner dla Puszczy; uderza Boguski wzdłuż pola karnego i kolejny róg (8-4 w tym elemencie).
58' Kobusiński ukarany żółtą kartką.
57' Podwójna zmiana w Resovii - schodzą Hebel i Mróz - wchodzą Soljić i S. Strózik.
55' Kobusiński z wolnego strzela w mur.
54' faul przed polem karnym na Hajdzie, będą mieć goście wolnego z 17 metrów.
53' Żółta kartka dla Jarocha za faul.
50' Ładna akcja Adamskiego lewa stroną i centra na druga stronę do Antonika, który z 8 m z woleja trafia tylko w boczna siatkę.
47' Kolejne dwa rogi Resovii; po drugim z 20 m strzelał Wasiluk, tuż nad poprzeczką.

19:02 Zaczynają "pasiaki" II połowę.
19:01 Resovia już na murawie, Puszcza wychodzi z tunelu. Nie ma zmian w składach.
18:55 Pierwsza połowa wyrównana, choć optyczną przewagę i lepsze sytuacje mieli gospodarze. Puszcza potwierdziła, że jest bardzo groźna po stałych fragmentach gry. Kilka statystyk: posiadanie piłki 55-45 %; faule 6-3, rogi: 6-2, strzały: 11-8; strzały celne: 5-3.

45' Podhorin ofiarnie blokuje strzał Boguskiego - przerwa, mamy remis.
44' Czwarty róg Resovii w czasie dwóch minut - znów bez strzału.
1:1 40' GOL dla Puszczy; po wrzutce w pole karne w ekwilibrystyczny sposób piłkę do bramki kieruje Mroziński.
35' Świetne dośrodkowanie Wróbla do Antonika, ten chyba pospieszył się ze strzałem na 14. metrze i szansę zmarnował.
31' Powinien być remis; z bliska strzelał głową Hajda, a Resovię uratował słupek.
30' GOOOL dla Resovii; po rogu ostro uderzał na bramkę Hebel, a przed bramką piłka trafiła w Podhorina i mamy 1:0.
28' Ostrą centrę Boguskiego obrońcy Resovii wybijają na róg.
26' Piłka spada na nogę Boguskiego, ale źle strzela były reprezentant Polski z 16 m.
24' Mróz traci piłkę i fauluje rywala wyprowadzającego kontrę; dostaje żółta kartkę.
22' Antonik uderzał nożycami z powietrza z 16 m; gdyby trafił - mielibyśmy gola rundy, ale brakło z metr
16' Coraz groźniejsza jest Resovia; Antonik do Hebla, ten z 15 m za lekko i górą Kobylak.
15' Odpowiada Antonik strzałem zza pola karnego; na razie górą bramkarze.
14' Puszcza znów z dystansu, tym razem Hajda w bramkarza.
8' Pierwszy korner Resovii; główkę Wróbla broni Kobylak.
7' Ładna kombinacyjna akcja Resovii; kończy ją ostrym strzałem Jaroch, a odbitej piłki nie ma kto dobić.
3' Górski uderza mocno zza pola karnego; Pindroch łapie piłkę "na raty".
18:00 zaczyna Puszcza

Przed meczem:
17:59 po losowaniu stron; "pasiaki" do przerwy atakować będą na bramkę od strony parku maszyn.
17:58 obydwa zespoły już na murawie: Resovia na biało-czerwono, Puszcza w niebieskich strojach.
17:42 Puszcza zdobyła dotąd trzy punkty. Ekipa mielczanina Tomasza Tułacza ograła GKS Jastrzębie (2:0) oraz uległa faworyzowanym zespołom Korony Kielce (1:3) oraz ŁKS-u Łódź (0:2).
17:40 Resovia wywalczyła 4 punkty. Rzeszowianie zremisowały 2:2 z GKS-em w Katowicach, ograli 1:0 GKS Tychy oraz niespodziewanie ulegli 0:1 Skrze Częstochowa.
17:30 Kilka zmian w składzie rzeszowian. Kapitanem, w miejsce Josipa Soljicia, Jakub Wróbel.

Mecz na Stadionie Miejskim w Rzeszowie poprowadzi sędzia Włodzimierz Bartos z Łodzi. Początek spotkania o godzinie 18.