Marcin Jastrzębski
Stal wygrała z Puszczą po trafieniu Andrei Prokicia w 73. minucie meczu.
Stal wygrała z Puszczą po trafieniu Andrei Prokicia w 73. minucie meczu. Krzysztof Kapica
Wyśmienicie piłkarską wiosnę rozpoczęli piłkarze Stali Rzeszów. Po dobrym meczu pokonali na własnym boisku wicelidera rozgrywek, Puszczę Niepołomice 1:0. Gola na wagę trzech punktów zdobył Andreja Prokić.

Puszcza w pierwszych minutach przypomniała wszystkim, że potrafi skutecznie zmusić rywala do błędu. Już w pierwszej akcji spotkania stalowcy stracili piłkę (konkretnie Dominik Marczuk) na swojej połowie. Na twarde granie gości nasza drużyna miała swoją odpowiedź.

Rzeszowianie potrafili wygrać kilka ważnych pojedynków w środku pola i zyskiwali przewagę. Po 20 minutach zmarzniętych kibiców rozgrzał Bartosz Wolski, który przepchał przeciwnika w środku boiska, a potem posłał genialne prostopadłe podanie do Dawida Olejarki. Napastnik Stali w polu karnym rywala był już obrócony w stronę bramki Puszczy, ale piłka odskoczyła mu na kilka metrów i z interwencją zdążył Krzysztof Wróblewski.

Ekipa z Małopolski też miała swoje ofensywne próby. Emile Thiakane często „rozbijał” obrońców Stali, ale potrafił też uruchomić dobrym podaniem swoich kolegów. Blisko wyjścia na pozycję sam na sam z bramkarzem Stali był… Piotr Mroziński, prawy obrońca Puszczy. Sfaulował go przed polem karnym Piotr Głowacki. Kapitan Stali dostał żółtą kartę, a rzut wolny Puszczy nie wyrządził krzywdy Pęksie. Końcówka pierwszej połowy nie była już tak ciekawa, jak początek drugiej części gry.

Fortuna 1 Liga. Stal Rzeszów wygrała z Puszczą Niepołomice 1...

Stalowcy chcieli jak najszybciej objąć prowadzenie i już po kilku minutach szansę w polu karnym miał Damian Michalik. Uderzył jednak za słabo, ale rzeszowski zespół napierał i co istotne oddawał coraz groźniejsze strzały. Puszcza przestała kontrolować boiskowe wydarzenia. Efektem tego był gol Andrei Prokicia w 73. minucie. Dobrym podaniem obsłużył go Bartłomiej Poczobut, który chwilę wcześniej zabrał piłkę Jakubowi Serafinowi.

Sztab szkoleniowy Puszczy protestował po tej bramce, bo szkoleniowcy z Mielca długo czekali na dokonanie potrzebnej zmiany. Przez krótki moment Puszcza grała w "10". Za kontuzjowanego Huberta Tomalskiego szybciej powinien wejść Artur Siemaszko. Trener Tomasz Tułacz nawet wszedł na boisko, ale nic nie wskórał i jego zespół zaczął grać otwartą piłkę. Pęksa musiał interweniować po kąśliwym uderzeniu Thiago, ale później Stal nie pozwoliła Puszczy stworzyć sytuacji bramkowych i zasłużenie sięgnęła po komplet punktów.

Stal Rzeszów – Puszcza Niepołomice 1:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Prokić 73.

Stal: Pęksa – Marczuk, Góra, Oleksy, Głowacki – Michalik, Poczobut, Wolski, Mustafejew (62 Prokić) – Olejarka (89 Kotwica), Sadłocha (62 Danielewicz). Trener Daniel Myśliwiec.

Puszcza: Wróblewski – Mroziński, Wojcinowicz (75 Jakuba), Sołowiej, Koj, Serafin, Pięczek, Thiago, Tomalski (75 Siemaszko), Thiakane, Klisiewicz (50 Kidrić). Trener Tomasz Tułacz.