MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Frontem do przedsiębiorców

Redakcja
Prezydent Jacek Majchrowski podpisał wczoraj (21 czerwca) porozumienia z 12 krakowskimi uczelniami. W ramach porozumień pracownicy Punktu Obsługi Przedsiębiorcy będą od nowego roku akademickiego uczestniczyć w spotkaniach dla studentów na temat prowadzenia działalności gospodarczej. Natomiast dzięki podpisaniu 15 czerwca porozumień z Małopolską Agencją Rozwoju Regionalnego i Urzędem Statystycznym oferta POP u została znacznie poszerzona.

Studenci i absolwenci krakowskich uczelni są grupą osób dobrze wykształconych, znających języki obce, aktywnych i chętnych do działania, często z mocnym postanowieniem rozpoczęcia działalności na własny rachunek. Młodzi ludzie nierzadko mają świetne pomysły na własny biznes, gorzej natomiast orientują się w zawiłościach związanych z założeniem i prowadzeniem działalności gospodarczej oraz w dostępnych narzędziach wsparcia dla firm w Krakowie.
Dzięki podpisanym wczoraj (21 czerwca) porozumieniom pracownicy POP-u od nowego roku akademickiego będą uczestniczyć w spotkaniach dydaktycznych na 12 krakowskich uczelniach ze specjalnie przygotowaną prezentacją: "6 powodów, dla których warto otworzyć działalność gospodarczą w Krakowie", będą rozpowszechniać materiały informacyjne (ulotki, poradniki) oraz odpowiadać na pytania dotyczące rejestracji firmy, mając nadzieję, że spotkania te ułatwią niezdecydowanym studentom podjęcie decyzji bądź choćby zmuszą do zastanowienia się nad wariantem otwarcia firmy. Działania te będą kontynuowane cyklicznie do 2013 roku.
Stworzony w 2004 roku z inicjatywy prezydenta miasta Jacka Majchrowskiego Punkt Obsługi Przedsiębiorcy jest kompleksowym centrum obsługi przedsiębiorców, realizującym w rzeczywistości postulaty z tzw. pakietu Kluski. Na wzór krakowskiego POP u podobne centra obsługi tworzone są w wielu miastach Polski, m.in. w Gdańsku, Wrocławiu, Nowym Sączu.
"Punkt Obsługi Przedsiębiorcy to pierwsze w Polsce miejsce, w którym przedsiębiorca może liczyć na tak kompleksową obsługę" - mówi prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.
W Punkcie Obsługi Przedsiębiorcy Urzędu Miasta Krakowa każdego dnia sprawy związane z działalnością gospodarczą załatwia co najmniej 500 osób. Ponad 10% przedsiębiorców decyduje się korzystać z dostępnej od 1 czerwca br. na stronie internetowej www.bip.krakow.pl/pop funkcji przesyłania drogą elektroniczną wniosków o wpis do ewidencji działalności gospodarczej, o zmianę wpisu oraz o wykreślenie z ewidencji działalności gospodarczej.
Za sprawą porozumień z 15 czerwca do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Urzędu Statystycznego, Urzędu Skarbowego i Urzędu Miasta Krakowa - funkcjonujących wspólnie w ramach Punktu Obsługi Przedsiębiorcy - dołączyła Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego, a oferta Urzędu Statystycznego została poszerzona.
Dzięki porozumieniu z Urzędem Statystycznym w istniejącym w POP ie punkcie US możliwe już jest nadanie, zmiana i likwidacja numeru REGON (do tej pory można tam było tylko pobrać lub złożyć wniosek w tej sprawie). Nie ma zatem potrzeby zgłaszania się w siedzibie US na ul. Wyki 3.
Z kolei powstanie stanowiska MARR oznaczać będzie dla przedsiębiorców możliwość otrzymania wsparcia finansowego w ramach udzielanych przez Departament Instrumentów Finansowych z funduszy Państwowej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości pożyczek i poręczeń, niezbędnych do rozpoczęcia i prowadzenia działalności gospodarczej.
Od 9 lipca br. Punkt Obsługi Przedsiębiorcy zostanie przeniesiony do nowej siedziby przy ul. Wielickiej 28a. Zmiana lokalizacji zaplanowana została tak, aby zapewnić ciągłość obsługi przedsiębiorców.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Gadżety i ceny oficjalnego sklepu Euro 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski