Fundacja Hearty po raz kolejny pokazuje, że… razem raźniej! Druga edycja projektu Better Together potrwa do czerwca 2022 roku

opr. Magda Smoleń
Udostępnij:
Po sukcesie pierwszej edycji projektu “Better Together” Fundacja Hearty, wraz z firmą UBS postanowiła wystartować z kolejną edycją. - Better Together to wyjątkowy projekt, który wpływa pozytywnie na rozwój dzieci i młodzieży oraz pozwala budować długofalowe i wartościowe relacje - mówi Alicja Magiera-Bąk, dyrektorka Fundacji oraz członkini zarządu.

Better Together to projekt o charakterze holistycznym – oprócz wsparcia dzieci i młodzieży poprzez korepetycje czy szkolenia, pomaga on także w rozwoju kompetencji wychowawców, zapewniając im rozwój i podnoszenie kwalifikacji, a także wolontariuszy, będących filarem projektu!

Wsparcie edukacyjne dla dzieci i młodzieży

Wsparcie edukacyjne to drugie imię Fundacji Hearty, dlatego jest ono podstawą także i tego projektu.

Celem Better Together jest wyrównanie możliwości edukacyjnych wśród dzieci i młodzieży, które pochodzą ze środowisk narażonych na wykluczenie.

Efektem jest zwiększenie ich poczucia własnej wartości oraz pewności siebie. Ponadto indywidualne korepetycje online z naszymi wolontariuszami pomagają w budowaniu wśród podopiecznych zdrowych i wartościowych relacji. Stawiając na wielopoziomowe podejście, wsparciem w projekcie obejmujemy także wychowawców oraz wolontariuszy, biorących w nim udział.

Nauka online

W tej chwili w projekt zaangażowanych jest ponad 30 wolontariuszy, którzy spotykają się z podopiecznymi Fundacji w ramach indywidualnych korepetycji online.
- Wolontariusze i wolontariuszki przed połączeniem się z podopiecznymi i rozpoczęciem zajęć, wzięli udział w szeregu szkoleń, które organizujemy, aby przygotować ich do pracy z naszą młodzieżą. Ponadto w trakcie całego projektu spotykamy się regularnie, aby omawiać postępy w projekcie i poznawać potrzeby zarówno ich samych, jak i podopiecznych, z którymi pracują - mówi Karolina Chećko, koordynatorka projektu Better Together po stronie Fundacji Hearty.
- Wolontariusze odnajdują się nie tylko w roli nauczyciela, ale przede wszystkim partnera, osoby wspierającej. Ofiarowują swój czas i uwagę jeden na jeden. To niesamowicie ważny element projektu - budowanie relacji z podopiecznym - dodaje Anna Sos-Ladzińska, koordynatorka projektu po stronie firmy UBS.

Ciekawe warsztaty

Poza korepetycjami dla młodzieży biorącej udział w projekcie organizowane są różnorakie szkolenia tematyczne. W każdym miesiącu poruszany jest inny temat, dzięki któremu mogą oni poszerzać swoje kompetencje. Przeprowadzono już warsztaty m.in. na temat komunikacji, stresu czy pogłębiania swojej kreatywności. Co więcej, w ramach Better Together każdy i każda podopieczna ma możliwość skorzystania z Serdecznych Konsultacji Psychologicznych, czyli indywidualnych spotkań z psycholożką. Cel jest jeden, pomóc tym młodym osobom w radzeniu sobie z problemami i wyzwaniami.

Better Together to też wsparcie dla wychowawców

Better Together obejmuje także wsparcie kompetencyjne dla wychowawców placówek opiekuńczo-wychowawczych. Organizowane są dla nich comiesięczne spotkania w formie Grupy Wsparcia, gdzie tworzona jest przestrzeń na rozmowę o potrzebach i wyzwaniach, jakie przed nimi stoją. Ponadto Fundacja przygotowuje dla wychowawców liczne webinaria, mające na celu zwiększenie ich wiedzy i kwalifikacji. Webinaria poruszają tematy od treningów twórczego myślenia i tego, jak go wykorzystać w swojej pracy, aż po kwestie związane z trudnymi emocjami czy agresją u dzieci i młodzieży.

Better Together to projekt, który pokazuje, jak ważne jest budowanie więzi i wsparcie edukacyjne młodych ludzi ze środowisk narażonych na wykluczenie. Sprawdź inne inicjatywy Fundacji Hearty i działaj z nami, aby budować lepszą przyszłość!

Dowiedz się więcej o Hearty Foundation: https://heartyfoundation.com

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Małpia ospa może być użyta jako broń biologiczna

Wideo

Materiał oryginalny: Fundacja Hearty po raz kolejny pokazuje, że… razem raźniej! Druga edycja projektu Better Together potrwa do czerwca 2022 roku - Gazeta Krakowska

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Dziennik Polski
Dodaj ogłoszenie