Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Fundacja usamodzielni niepełnosprawnych

Anna Agaciak
Anna Agaciak
Uczestnicy projektu poznają swoje mocne strony
Uczestnicy projektu poznają swoje mocne strony Archiwum FAR
Pomoc. Fundacja Aktywnej Rehabilitacji zaprasza niepracujące osoby na wózkach do unijnego programu „W stronę samodzielności - aktywizacja społeczna i zawodowa osób niepełnosprawnych z województwa małopolskiego”.

Iwona Opalińska, szefowa FAR, zapewnia, że uczestnictwo w szkoleniach może zmienić życie niepełnosprawnych. Nie tylko sprawi, że lepiej będą radzili sobie w pokonywaniu codziennych trudności, ale także pomoże w znalezieniu pracy.

Projekt skierowany jest do osób z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Uczestnikami powinny być osoby powyżej 16 lat, a także takie, które nie osiągnęły jeszcze wieku emerytalnego, bezrobotne i niekorzystające wcześniej z żadnej formy aktywizacji.

Uczestniczy mogą liczyć np. na wyjazdowe i stacjonarne warsztaty rozwoju osobistego, płatne staże zawodowe oraz stypendia szkoleniowe. Będą też brać udział w zajęciach z trenerami pracy.

- Z każdą osobą będziemy pracować indywidualnie - zaznacza Jolanta Dusza-Przychodzeń, trener pracy w projekcie.

Trenerzy pracy pomagają w przygotowaniu dokumentów aplikacyjnych i wyszukiwaniu ofert pracy. Czasem wystarczy, że pomogą przygotować CV i pokażą, jak wyszukiwać ogłoszenia, a dana osoba szybko znajdzie pracę. Innym razem potrzeba trochę więcej czasu.

Projekt realizowany przez Fundację Aktywnej Rehabilitacji ma do 2019 roku aktywizować prawie 150 osób niepełnosprawnych z Małopolski.

Poza warsztatami z trenerami pracy uczestnicy spotkają się z psychologami, rehabilitantem, wizażystką, informatykiem i prawnikiem. - Cały zespół pracuje nad tym, by uczestnicy wzmocnili swoje kompetencje, potrafili je nazywać i poznali swoje mocne strony - mówi Jolanta Dusza-Przychodzeń.

Projekt jest realizowany dzięki dofinansowaniu w ramach Regionalnego Programu Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Wartość projektu to blisko 2 mln zł, a wysokość wkładu funduszy europejskich w projekt wynosi prawie 1,7 mln zł.

Zainteresowani powinni się zgłaszać na os. Dywizjonu 303, blok 66. Więcej informacji: tel. 12 356-57-91, e-mail: [email protected].

WIDEO: Jakie mięso jest najzdrowsze?

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski