Fundusze europejskie 2018. Naczęściej poszukiwane są dotacje...

Fundusze europejskie 2018. Naczęściej poszukiwane są dotacje na rozpoczęcie biznesu, w wysokości do 100 tys. zł

AIP

Strefa Biznesu

Aktualizacja:

Strefa Biznesu

Fundusze europejskie 2018. Naczęściej poszukiwane są dotacje na rozpoczęcie biznesu, w wysokości do 100 tys. zł

©Waldemar Wylegalski / Polska Press

Bezzwrotne dotacje z Unii Europejskiej cieszą się dużą popularnością wśród przedsiębiorców oraz osób, które dopiero zamierzają założyć działalność gospodarczą. Najchętniej o unijne wsparcie wnioskują osoby z województw: mazowieckiego, wielkopolskiego i małopolskiego. Najczęściej poszukiwana kwota wsparcia nie przekracza 100 tysięcy złotych.
Fundusze europejskie 2018. Naczęściej poszukiwane są dotacje na rozpoczęcie biznesu, w wysokości do 100 tys. zł

©Waldemar Wylegalski / Polska Press

Serwis Oferteo.pl sprawdził, na co Polacy najczęściej pobierają środki od UE.

Według analizy przeprowadzonej przez Oferteo.pl, największy polski serwis łączący poszukujących usług z ich dostawcami, najczęściej o dotację unijną występują osoby, które chcą założyć własny biznes. Tego rodzaju wsparcia finansowego dotyczyło 60 proc. zapytań złożonych w 2017 roku w serwisie przez osoby poszukujące dotacji.


– Wsparcie finansowe z Unii w połączeniu z wprowadzoną niedawno ulgą na start dla nowych przedsiębiorców może wydatnie pomóc w rozkręceniu działalności – mówi Karol Grygiel z zarządu Oferteo.pl. – Pamiętajmy, że ubiegając się o dotację warto skorzystać z usług profesjonalnego doradcy, który pomoże przejść przez cały proces wnioskowania o unijne środki.

Osoby zaciągające kredyty hipoteczne w złotych czują się bezpiecznie, tymczasem czyha na nich niebezpieczeństwo wcale nie mniejsze niż doświadczyli go frankowicze. Nadciąga kryzys o niewyobrażalnych skutkach? Kliknij w ten tekst a dowiesz się szczegółów!

Z kolei 40 proc. badanych użytkowników Oferteo.pl poszukiwało wsparcia dla istniejącej już działalności gospodarczej. Nieznacznie więcej wniosków o dotację składali przedsiębiorcy z miast (53 proc.) niż z terenów wiejskich, a najwięcej poszukujących dotacji osób pochodziło z województw: mazowieckiego, wielkopolskiego i małopolskiego.

Dotacje do 100 tys. złotych


Najczęściej poszukiwane były kwoty dotacji, które nie przekraczały 100 tys. złotych. Wskazała tak ponad połowa badanych. Tylko 11 proc. poszukujących dotacji potrzebowało kwoty przekraczającej pół miliona złotych.

Sonda

Kto powinien przejąć reprezentację Polski po Adamie Nawałce?Na co firmy przeznaczają dotacje?


Dotacje najczęściej miałyby zostać przeznaczone na zakup maszyn i urządzeń potrzebnych do prowadzenia działalności, na co wskazało 36 proc. badanych. Poza tym użytkownicy Oferteo.pl dzięki dotacjom chcieli wspomóc swoje sprawy lokalowe, przeznaczając je albo na budowę lub remont nieruchomości (17 proc.), albo na wynajem lub zakup lokalu (11 proc.). Ponadto dotacje

Przedstawione dane pochodzą z analizy ponad 5 300 zapytań ofertowych zamieszczonych w serwisie Oferteo.pl przez osoby poszukujące dotacji unijnych.
Miał być mały ZUS dla małych firm. A co zmienia ustawa skoro przedsiębiorcy nie pozostawiają na niej suchej nitki? Kliknij w ten tekst a się dowiesz!

Komentarze (1)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
dotacje

hanko8 (gość)

Zgłoś naruszenie treści

Świetny artykuł , wiele przydatnych informacji można tam znaleźć. Warto poczytac o dofinansowaniach tutaj...rozwiń całość

Świetny artykuł , wiele przydatnych informacji można tam znaleźć. Warto poczytac o dofinansowaniach tutaj https://mgpremium.pl/dotacje-unijne-i-fundusze-dla-firm/poddzialanie-1-1-1-poir-badania-przemyslowe-i-prace-rozwojowe .Firma profesjonalnie zajmuje się takimi przygotowaniem wniosków i pomocą w ich opracowaniu. Naprawdę można sporo zyskać. Sama korzystałam i jestem bardzo zadowolona zwiń

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo