Funduszowe miasteczko na skawińskim Rynku. Konsultacje ze...

Funduszowe miasteczko na skawińskim Rynku. Konsultacje ze specjalistami i zabawy

Barbara Ciryt

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Funduszowe miasteczko na skawińskim Rynku. Konsultacje ze specjalistami i zabawy
1/20
przejdź do galerii

©Fot. Biuro Prasowe UMWM

Fundusze unijne pomagają zmieniać, upiększać gminę Skawina. Tutaj też swój przystanek miała cykliczna akcja samorządu wojewódzkiego "Weekend z Funduszami". Na skawińskim Rynku ulokowało się funduszowe miasteczko i mobilny punkt informacji o dotacjach europejskich.
Zobacz galerię
Sam Rynek również jest odnowiony przy wsparciu z pieniędzy unijnych. Zmodernizowanie go, utworzenie miejsc relaksu i realizacji wydarzeń kulturalnych ożywiło centrum miasta.

Dotacje sprawiają, że w mieście i okolicznych wioskach są remontowane drogi, powstają chodniki, ścieżki rowerowe parkingi, poprawia się komunikacja. Prowadzony jest remont dworca kolejowego, w którym nową siedzibę znajdzie miejska biblioteka, budowane jest Skawińskie Centrum Komunikacyjne.

Podczas akcji wojewódzkiej w mobilnym punkcie informacji można było skorzystać z bezpłatnych konsultacji ze specjalistami, którzy podpowiadali m.in. jak zdobyć unijne dotacje na założenie i rozwój firmy, szkolenia dla pracowników i wymianę starych kotłów grzewczych na bardziej ekologiczne.

Do funduszowego miasteczka w Skawinie przybył marszałek Jacek Krupa oraz przedstawiciele firm, które skorzystały już z dotacji europejskich i przeznaczyły zdobyte wsparcie na rozwój produktów i usług.

A przy okazji na dwa dni powstałą na Rynku strefa rozrywki dla rodzin z quizami i konkursami. Był dinozaur z Parku Dinolandia w Inwałdzie, fotobudka oraz niespodzianki z Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema. Na koniec mieszkańcy mogli skorzystać z kina plenerowego i oglądnąć „Iluzję”.

ZOBACZ KONIECZNIE:WIDEO: Co Ty wiesz o Krakowie

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto

Komentarze (1)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Beznadziejny, martwy stwor

B (gość)

Zgłoś naruszenie treści

Ten zabetonowany skawinski 'ozywiony' Rynek jest calkowicie bez charakteru, kolejny powielony jewropejski klon, sluzacy do niszczenia tozsamosci narodowych. Dno.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo