Futbol amerykański. 2009: Kraków Tigers - Kraków Knights [ZDJĘCIA]

art
Kraków Tigers - Kraków Knights (2009)
Kraków Tigers - Kraków Knights (2009) Artur Bogacki
Kraków od początku istnienia zorganizowanego futbolu amerykańskiego w Polsce był prężnym ośrodkiem. Pod Wawelem grały trzy kluby: Tigers, Knights i Kings (klub powstał na bazie Knights; obecnie jako jedyny reprezentuje Kraków w rozgrywkach). Oficjalne derbowe spotkanie odbyło się tylko raz - w 2009 r. zmierzyły się dwa pierwsze z wymienionych klubów. Przypominamy zdjęcia z tego spotkania, przejdź do GALERII.

To był mecz o punkty w II lidze, odbył się 28 czerwca 2009 r. Na stadionie Juvenii występujący w roli gospodarzy Sioux Kraków Tigers pokonali 44:8 "Rycerzy". W innych sezonach zespoły grały w różnych ligach, a meczów sparingowych unikały.

Po pierwszej kwarcie było 8:8. Później punktowali już tylko Tigers, w II kwarcie zaliczając kolejne 2 touchdowny (22:8). Nadzieje gości prysły już po kilkunastu sekundach drugiej połowy. Po wznowieniu wykopem przez Knights futbolówkę złapał Mateusz Rakoczy i po pięknym rajdzie przez większość boiska zanotował przyłożenie. Po tym ciosie nowohucianie już się nie podnieśli, a w ostatniej części gry stracili kolejne punkty.