Futbol amerykański. Kraków Kings efektownie zaczęli sezon 2022 w PFL1, wysoko wygrali z Warsaw Eagles [ZDJĘCIA]

Kraków Kings - Warsaw Eagles
Kraków Kings - Warsaw Eagles Anna Kaczmarz / Polska Press
W swoim pierwszym meczu sezonu 2022 w PFL1, rozegranym w sobotę 9.04, futboliści Kraków Kings wysoko pokonali na stadionie Wawelu zespół Warsaw Eagles. Drużyna „Królów”, którą formalnie przejęła influencerska Ekipa, jest faworytem rozgrywek. Oto relacja i zdjęcia z tego spotkania (kliknij w przycisk "ZOBACZ GALERIĘ" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE).

Kraków Kings - Warsaw Eagles 48:0 (21:0, 14:0, 0:0, 13:0)

Punkty: Nowak 12, Gnoza 12, Pomietło 6, Szpotański 6, Dąbrowski 6, Masłoń 6

Kings szybko objęli prowadzenie, w dość nietypowych okolicznościach. Ich seria ofensywna wprawdzie zakończyła się tuż przed polem punktowym rywali, ale po chwili piłkę rzuconą przez rozgrywającego gości przechwycił Pomietło i bez problemu zaliczył przyłożenie.

Kolejny touchdown zanotował Nowak, łapiąc efektowne, kilkudziesięciojardowe podanie Schimenza w narożnik end zone. Ten duet akcję powtórzył (choć z krótszym zagraniami, tym razem w środkową strefę) raz jeszcze w I kwarcie. A na początku drugiej części podobne podanie złapał Dąbrowski, później skuteczną akcję biegową wykonał Gnoza. Na przerwę drużyny schodziły przy wyniki 35:0.

Potem takich fajerwerków już nie było, w IV kwarcie przyłożenia po krótkich biegach wywalczyli Szpotański i Gnoza.