Kraków Kings - Silesia Rebels
Kraków Kings - Silesia Rebels Fot: Adam Wojnar/Polska Press
Szóste zwycięstwo (na 7 meczów) odnieśli Kraków Kings w Lidze Futbolu Amerykańskiego 1 (grupa C). Tym razem pokonali u siebie 27:13 14:0, 7:0, 6:0, 0:13) Silesię Rebels. Punkty dla Kings: Wesołowski 12, Kuśmierczyk 6, Łukaszko 6, Masłoń 3.

Faworyzowani gospodarze w meczu na stadionie Wawelu już do przerwy zanotowali trzy przyłożenia. Flip Mościcki podał do Szymona Wesołowskiego, a ten wbiegał w pole punktowe. Następnie kolejne podanie rozgrywającego, mimo asysty rywala, złapał Jacek Kuśmierczyk. Trzeci touchdown to znów zasługa Wesołowskiego. Po przerwie Karol Łukaszko złapał podanie Mościckiego 27:0. Później goście zaczęli punktować, ale strat nie odrobili.

Kings już wcześniej zapewnili sobie triumf w grupie C i prawo występu w barażu o półinał play-off. Zanim do tego dojdzie, mają jeszcze jedno spotkanie w rundzie zasadniczej - na wyjeździe z Patriotami Poznań.

Materiał oryginalny: Futbol amerykański. Kraków Kings znów pewnie wygrali. Silesia Rebels nie miała szans [ZDJĘCIA] - Gazeta Krakowska