Futbol amerykański. Siódme zwycięstwo Kraków Kings. Teraz czas na play-off

Kings w tym sezonie dwukrotnie wygrali z Patriotami
Kings w tym sezonie dwukrotnie wygrali z Patriotami Andrzej Banas / Polska Press
Rundę zasadniczą Ligi Futbolu Amerykańskiego 1 drużyna Kraków Kings zakończyła zwycięstwem. Na wyjeździe pokonała Patriotów Poznań 26:7. Teraz czas na play-off, w rundzie wstępnej rywalem w najbliższą niedzielę będą Tychy Falcons.

Krakowianie już znacznie wcześniej zapewnili sobie 1. miejsce w grupie C i prawo występu w fazie pucharowej. Mecz w Poznaniu był więc okazją do przetestowania nowych rozwiązań i sprawdzenia zawodników, którzy dotychczas mniej grali. Zmiennicy spisali się dobrze, a Kings dopisali do swojego konta siódme zwycięstwo

Goście zdobyli dwa pierwsze przyłożenia, później gospodarze odpowiedzieli i do przerwy wynik brzmiał 12:7 dla "Królów". W III kwarcie Patrioci nie potrafili odwrócić losów meczu, a w IV przyjezdni rozwiali wątpliwości - dwa touchdowny uzyskał Paweł Dzierwa, wybrany najlepszym zawodnikiem meczu (MVP ataku uznano Mateusza Wiechecia, a MVP obrony - Pawła Głowacza).

Pierwsze miejsce w tabeli grupy C dało krakowianom prawo gry w barażu o awans do półfinału. Rywalem na wyjeździe będzie w niedzielę zespół z najmocniejszej grupy (A), Tychy Falcons. "Sokoły" w sezonie zasadniczym odniosła dwa zwycięstwa i doznały 6 porażek, kończąc zmagania na ostatniej, 4. pozycji. Trzeba jednak zaznaczyć, że mierzyły się z najmocniejszymi rywalami w Polsce (liga tak została podzielona).

Materiał oryginalny: Futbol amerykański. Siódme zwycięstwo Kraków Kings. Teraz czas na play-off - Gazeta Krakowska