Futbol młodzieżowy. Progres zaimponował, pięć goli Cracovii, wygrana Wisły

Pawel Panus
Pawel Panus
Progres jest na razie najlepszą z małopolskich drużyn w Centralnej Lidze Juniorów, zajmuje w tabeli drugie miejsce, Cracovia jest 6., a Wisła Kraków 7. Dwa gole Remigiusza Biernata przesądziły o zwycięstwie Cracovii z AP 21 w derbach Krakowa juniorów młodszych.

Centralna Liga Juniorów

AS Progres Kraków – MOSP Białystok
4:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Reczulski 40, 2:0 Stanek 48, 3:0 Linca 51, 4:0 Kurek 80.
Progres: Sroka – Cholewa, Niepokój, Kantyka, Nowak (75 Hajduk) – Majewski, Reczulski, Linca (81 Jaszczak), Kurek, Oleksy (70 Motłoch) – Stanek.

Zespół z Białegostoku w niczym nie przypominał drużyny, która pokonała w barażach o awans Bruk–Bet Termalikę Nieciecza. Krakowianie w pierwszej połowie momentami zamykali rywala na jego połowie i wypracowali sporo bramkowych okazji. Długo jednak trzeba było czekać na gola. Zdobył go kapitan miejscowych Reczulski, który podkręcił piłkę z rzutu rożnego i bramkarz MOSP interweniował już za linią bramkową.

Kluczowy dla losów meczu był początek drugiej połowy, kiedy najpierw Stanek ośmieszył dwóch obrońców i z ostrego kąta posłał piłkę do bramki, a po chwili sprytnie przepuścił piłkę i Linca zdobył trzecią bramkę. Od tego momentu mecz stracił na atrakcyjności. Gospodarze nie walczyli już z odpowiednią determinacją i gościom udało się przeprowadzić jedyną składną akcję, po której jeden z zawodników posłał piłkę na słupek. Wynik ustalił ładnym uderzeniem z rzutu wolnego Kurek.

Korona Kielce – Cracovia 0:5 (0:2)
Bramki:
0:1 Ochman 5, 0:2 Ożóg 25, 0:3 Pituła 51, 0:4 Krzempek 77, 0:5 Kanach 80.
Cracovia: Sendorek – Zięba, Kajpust, Kruppa, Franczak (65 Otwinowski) – Pituła, Ożóg (46 Lusiusz), Kanach, Wiśniewski (80 Matysek) – Ochman, Lyktej (60 Krzempek).

Czekaliśmy nataki mecz, wktórym wykorzystamy większość stworzonych sytuacji. Idoczekaliśmy się. Byliśmy drużyną lepszą, rywal miał swoje sytuacje dopiero wkońcówce. Najprzyjemniejszym momentem był początek drugiej połowy, gdy posolowej akcji Dorian Pituła posłał piłkę wsamo okienko inastadionie Korony zaległa cisza – powiedział trener „Pasów” Kordian Wójs.

Stomil Olsztyn - Wisła Kraków 0:1 (0:0)
Bramka:
0:1 Banik 47.
Wisła: Loranc - Stawowy, Świątko, Jeziorski, Morys - Grzybek (89 Malik), Laskoś, Plewka, Wróblewski (60 Handzlik), Wyjadłowski (75 Sotwin) - Banik.

Wisła wygrała w minimalnych rozmiarach, ale uczyniła to w sposób pewny. W pierwszej połowie na listę strzelców wpisał się Wróblewski, ale sędzia bramki nie uznał. Losy meczu rozstrzygnęły się na początku drugiej połowy, gdy po składnej akcji srzałem z bliska popisał się Michał Banik. Krakowianie mieli jeszcze kilka okazji, a im bliżej było końca meczu, tym bardziej skupiali się na obronie wyniku, co im się udało.

W innych meczach:
Polonia Warszawa - UKS SMS Łódź 3:2, Resovia - Stal Rzeszów 1:0, Jagiellonia Białystok - Wisła Płock 2:2, Znicz Pruszków - Motor Lublin zakończył się po zamknięciu wydania, ŁKS Łódź - Legia Warszawa - przełożony.

Centralna Liga Juniorów Modszych

Cracovia - Akademia Piłlkarska 21 Kraków 2:1 (0:0)
Bramki:

Biernat 2 - Mól.
Cracovia: Mrózek - Tatar (60 Przybyło), Lasek, Barański, Jurek, Smołaga (41 Podyma), Ł. Feret, Malik (60 Pałkowski), Rusek (41 M. Feret), Rakoczy (75 Wehlman), Biernat.
AP 21: Oleksy - Dziarkowski, Koczur, Mielec (20 Kardas), Góralczyk (20 Paszek), Dzierżak, Zięba, Kowalczyk, Wojtaszek, Bierówka, Mól.

- W pierwszej połowie mieliśmy znaczną przewagę i cztery stuprocentowe sytuacje. Po zmianie stron Biernat wywalczył rzut karny i go wykorzystał, a potem skorzystał z dokładnego podania Rakoczego. W drugiej połowie zagraliśmy bardziej defensywnie i dało to oczekiwane efekty. Wygrana w derbach bardzo cieszy __
- powiedział trener Cracovii Marcin Gędłek.

- W pierwszych 20 minutach mieliśmy znaczną przewagę i kilka okazji. Potem dwóch naszych zawodników doznało kontuzji i rywal przejął inicjatywę. Cracovia nastawiła się na grę z kontry
- powiedział trener Akademii Piłkarskie 21 Marcin Urbański.

W innych meczach: Karpaty Krosno - Juventa Starachowice 0:2, BKS Lublin - Korona Kielce 0:4.