Futsal dziewcząt. Wierzbowianka gromi na inaugurację. Porażka FSA Kraków

Aleksander Gąciarz
Na bramkę strzela MVP meczu Julia Zielińska
Na bramkę strzela MVP meczu Julia Zielińska Aleksander Gąciarz
W swoim pierwszym meczu na turnieju finałowym Młodzieżowych Mistrzostw Polski w futsalu Wierzbowianka pokonała Marcus Gdynia 7:0. Drugi z reprezentantów Małopolski, ekipa FSA Kraków uległa 2:3 Ząbkovii Ząbki

FLESZ - Co możemy zrobić, by nie dać się COVID-19?

Podopieczne trenera Andrzeja Żądły zaczęły spotkanie nerwowo i już w pierwszej minucie przed doskonałą okazją stanęły rywalki. Świetną interwencją popisała się jednak Zofia Śmietana, wybijając piłkę z pustej już bramki. Zawodniczki z Gdyni nastawiły się na grę z kontry, ale ta taktyka legła w gruzach już po pięciu minutach. Najpierw potężnie uderzyła z rzutu wolnego Julia Zielińska, a za moment podwyższyła Maria Suwada. Od tego momentu gospodyniom grało się o wiele łatwiej. Miały na boisku więcej miejsca i teraz to one mogły liczyć na przechwyty piłki i szybkie ataki. Do przerwy wynik się nie zmienił, choć Zielińska dwa razy stawała przed szansą z „przedłużonych” rzutów karnych, a jej koleżanki zmarnowały kilka doskonałych okazji.

Worek z bramkami rozwiązał się po przerwie. Zespół z Gdyni musiał postawić wszystko na jedną kartę, a miejscowe co rusz wyprowadzały kontry. Najlepszą zawodniczka meczu wybrano Julię Zielińską.

Dzięki wysokiej wygranej Wierzbowianka została liderem swojej grupy. W drugim meczu Stomil Olsztyn pokonał SWD Wodzisław Śląski 3:1.

Wierzbowianka – Marcus Gdynia 7:0 (2:0)

1:0 Zielińska 4, 2:0 Suwada 5, 3:0 samobójcza 14, 4:0 Suwada 17, 5:0 Jeziorska 22, 6:0 Zielińska 22, 7:0 Śmietana 24

Wierzbowianka: Amelia Jarguz - Julia Zielińska, Zofia Śmietana, Maria Suwada, Paulina Guzik, Wiktoria Kot, Natalia Lizończyk, Katarzyna Drobny, Aleksandra Jeziorska, Karolina Szarek, Weronika Styrczula

Drużyna FSA Kraków uległa w pierwszym grupowym meczu Ząbkovii Ząbki 2:3. Bramki dla krakowianek zdobyły Nadia Palkiewicz i Wiktoria Sroka.