Futsal dziewcząt. Wierzbowianka w finale! Horror ze Staszkówką [AKTUALIZACJA]

Aleksander Gąciarz
Wierzbowianka jest w półfinale Mistrzostw Polski
Wierzbowianka jest w półfinale Mistrzostw Polski Aleksander Gąciarz
Zawodniczki Wierzbowanki zagrają o złoty medal w turnieju finałowym Młodzieżowych Mistrzostw Polski w futsalu. W półfinale pokonały Staszkówkę Jelna po serii rzutów karnych.

FLESZ - Rząd luzuje obostrzenia

Najpierw gospodynie zmierzyły się w porannym ćwierćfinale z Pogonią Tczew. Mecz nie zaczął się dla nich dobrze, bo 4 minucie straciły pierwszą bramkę w meczu i całym turnieju. Miejscowych to jednak nie zdeprymowało i dalej grały „swoją” piłkę. Prawdziwą klasę pokazała Maria Suwada, która najpierw idealnym podaniem obsłużyła Julię Zielińską (było 1:1), a potem trzy raz z rzędu sama trafiła do siatki. W końcówce, gdy rywali wycofały bramkarkę, Suwada trafiła po raz czwarty, tym razem do pustej bramki. W międzyczasie swoje pierwsze trafienie w turnieju zaliczyła Paulina Guzik.

W półfinale Wierzbowianka zagrała ze Staszkówką Jelna, która w ćwierćfinale pokonała Beniaminka Krosno 7:3. Pierwsza połowa była partią szachów, w której oba zespoły kontrowały się głównie na tym, by nie popełnić błędu. Prawdziwe emocje zaczęły się po przerwie. Najpierw sędzia nie uznał bramki zdobytej dla Staszkówki przez Wiktorię Dudkę. Później jednak ta sama zawodniczka w odstępie minuty dwa razy trafiła do siatki i sytuacja Wierzbowianki stała się bardzo trudna. Kontaktową bramkę zdobyła Zielińska, wykorzystując „przedłużony” rzut karny. Chwilę później stanęła przed podobną okazją, ale najpierw trafiła w słupek, a dobitkę obroniła bramkarka Staszkówki. Efektem był jednak rzut rożny, po którym kapitalnym uderzeniem popisała się Zofia Śmietana.

W serii rzutów karnych rywalki prowadziły już 3:1 (dla Wierzbowanki nie trafiły Zielińska i Śmietana) i do szczęścia brakowało im jednego trafienia. Wtedy jednak swój show rozpoczęła Amelia Jarguz, która obroniła trzy rzuty karne, a jednego sama strzeliła. Decydującą bramkę na 4:3 dla Wierzbowanki zdobyła Aleksandra Jeziorska.

Ćwierćfinał: Wierzbowianka – Pogoń Tczew 6:2 (2:1)

0:1 Murawska 4, 1:1 Zielińska 9, 2:1 Suwada 11, 3:1 Suwada 14, 4:1 Suwada 15, 5:1 Guzik 16, 5:2 Gadawska 17, 6:2 Suwada 24

Półfinał: Wierzbowianka - Staszówka Jelna 2:2 (0:0) karne 4:3

0:1 Dudka 18, 0:2 Duska 19, 1:2 Zielińska 20, 2:2 Śmietana 21

karne: 0:1 Piksa, 0:1 Zielińska (obrona), 0:2 Romuzga, 1:2 Suwada, 1:3 Dudka, 2:3 Guzik, 2:3 Duda (obrona), 2:3 Śmietana (obrona), 2:3 Lichoń (obrona), 3:3 Jarguz, 3:3 Kumor (obrona), 4:3 Jeziorska

Wierzbowianka: Amelia Jarguz - Julia Zielińska, Zofia Śmietana, Maria Suwada, Paulina Guzik, Wiktoria Kot, Natalia Lizończyk, Katarzyna Drobny, Aleksandra Jeziorska, Karolina Szarek, Weronika Styrczula