Futsal kobiet: AZS UJ Kraków króluje w Warszawie. Teraz walka o mistrzostwo Polski!

Tomasz Bochenek
Facebook/AZS UJ Kraków
W efektownym stylu futsalistki AZS UJ Kraków wywalczyły awans do Final Four ekstraligi. W ćwierćfinałowym rewanżu pokonały w Warszawie tamtejszy AZS AWF 6:1. Pierwsze spotkanie obu drużyn też zakończyło się wygraną "Jagiellonek", 3:1.

Za krakowiankami dwie owocne wyprawy do stolicy. Podczas weekendu zwyciężyły w turnieju o Akademickie Mistrzostwo Polski, dzisiaj zameldowały się - jako pierwsze - w najlepszej czwórce ekstraligi.

Do 7 minuty rewanżu z AZS AWF było 0:0. Prowadzenie przyniosła krakowiankom akcja, w której długo nie dały rywalkom dotknąć piłki, a całość zwieńczyła rajdem Klaudia Kubaszek. Warszawianki nie zdążyły się pozbierać po tej stracie, zupełnie pogubiły się w obronie i Magdalena Knysak podwyższyła wynik.

W tym momencie wszystko było już jasne, a II połowę "Jagiellonki" zaczęły kolejnym trafieniem. Nie zadowoliły się wynikiem, punktowały rywalki do końca meczu.

Walka o medale ekstraligi rozegra się w Świeciu w pierwszy weekend marca. Krakowianki w półfinale zmierzą się z lepszym w parze ROW Rybnik - AZS UW Warszawa.

W finale mistrzostw Polski "Jagiellonki" mogą trafić na Wandę Słomniczankę. Przed tą ekipą na razie ćwierćfinałowy rewanż z AZS UG Gdańsk - w sobotę 24 lutego o godz. 17 w Słomnikach. W Gdańsku małopolska drużyna wygrała 3:2. W przypadku awansu do Final Four, w półfinale Wanda Słomniczanka zmierzy się z lepszym w parze AZS UAM Poznań - Rolnik Głogówek.

AZS AWF Warszawa - AZS UJ Kraków 1:6 (0:2)
Bramki: 0:1 Kubaszek 7, 0:2 Knysak 8, 0:3 Sitarz 21, 1:3 Lipa 31, 1:4 Kubaszek 33, 1:5 Maziarz 34, 1:6 Sitarz 40.
AZS UJ: Klabis, Kalita - Wilk, Wójcik, Sitarz, Kubaszek, Konopka, Knysak, Bolko, Maziarz, Ładocha, Bryzek, Dul, Zapała.