Futsal kobiet: "Jagiellonki" pokonały Gola. Teraz czas na ćwierćfinał

Tomasz Bochenek
Facebook/Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Jagiellońskiego
W ostatnim meczu grupowej fazy sezonu futsalistki AZS UJ Kraków pokonały 4:2 zespół Gola Częstochowa. Teraz przed "Jagiellonkami" rywalizacja w ćwierćfinale mistrzostw Polski z AZS AWF Warszawa.

Przed dzisiejszym spotkaniem było jasne, że niezależnie od jego wyniku AZS UJ zajmie 3. miejsce w grupie południowej ekstraligi. Ostatecznie zakończył je z 17 punktami na koncie.

O lokatę w "czwórce" walczył natomiast w Krakowie Gol, i to właśnie on w 9 min objął prowadzenie - po kapitalnym strzale Justyny Wójcik z rzutu wolnego. "Jagiellonki" odpowiedziały szybko - za sprawą Magdaleny Knysak, która najpierw wywalczyła piłkę, a po chwili zamknęła akcję strzałem.

To była 11 minuta, a po pięciu następnych AZS UJ miał już dwie bramki przewagi. Na prowadzenie wyprowadziła krakowski zespół Natalia Sitarz, stojąca tuż przy słupku w momencie podania.

Po przerwie zanotowała asystę przy trafieniu Katarzyny Ładochy. Przyjezdne tylko zredukowały stratę, "Jagiellonki" kontrolowały sytuację.

AZS UJ Kraków - Gol Częstochowa 4:2 (3:1)

Bramki: 0:1 Wójcik 9, 1:1 Knysak 11, 2:1 Sitarz 14, 3:1 gol samobójczy 16, 4:1 Ładocha 28, 4:2 Uchnast 32.

AZS UJ: Klabis - Sitarz, Kubaszek, Wilk, Ładocha, Malota, Knysak, Maziarz, Zapała, Bolko, Dul, Nieciąg, Bryzek.

MAGAZYN SPORTOWY24 - Boniek o biletach na mundial, grupie Polaków i bazie w Soczi