Futsal kobiet: Wanda Słomniczanka bez powodzenia w półfinale mistrzostw Polski. W niedzielę szansa na brąz

Tomasz Bochenek
Facebook/Radio Meteor/Planeta Sportu
Wanda Słomniczanka uległa ekipie AZS UAM Poznań 0:3 w meczu półfinałowym turnieju Final Four ekstraligi futsalu kobiet, który odbywa się w Świeciu. O brązowy medal małopolska drużyna zagra w niedzielę o godz. 11 z pokonanym w potyczce AZS UJ Kraków - ROW Rybnik (sobota, godz. 19).

Spotkanie zaczęło się źle dla Wandy Słomniczanki. W 3 min podanie Pauliny Fiałek przyniosło stratę na połowie Małopolanek, bo piłkę przejęła Alicja Zając. Po czym stanęła oko w oko z Anną Król - i pokonała ją strzałem po ziemi.

0:1, a po chwili nowohucko-słomnicki team znów był w opałach. Aleksandra Jankowska jednak trochę skiksowała i Król uratowała swój zespół z opresji.

Minęła chwila, nim Małopolanki same zaczęły coś konkretnego kreować w ofensywie. Po strzale Wiktorii Pietrzyk piłka przeleciała daleko od bramki, dużo bliższa powodzenia była Magdalena Matyja. Najlepszą okazję w I połowie Wanda Słomniczanka miała jednak w 13 min: piłka znalazła się już za plecami poznańskiej bramkarki, ale z linii bramkowej wybiła ją zdobywczyni gola - Zając.

Wandę Słomniczankę w podobnej sytuacji za moment uratowała Agnieszka Karcz, po uderzeniu Nowak.

W drugiej połowie poznanianki starały się utrudniać budowanie akcji rywalkom, stosując wysoki pressing. Wanda Słomniczanka potrafiła sobie z nim radzić, osiągnęła przewagę na placu. Pierwszą dobrą sytuację miała Julia Basta - z jej strzałem poradziła sobie jednak bramkarka AZS UAM.

Seria rzutów rożnych też nie przyniosła nic Małopolankom, za to rywalki wyprowadziły bardzo groźną kontrę, w której finale Król wygrała pojedynek z Jankowską (30 min).

Znakomitej sytuacji do wyrównania po chwili nie wykorzystała Urszula Kowal (piłka potoczyła się obok celu), na co odpowiedzią była kolejna okazja poznanianek - i znów wyborna interwencja Król (po strzale Anny Jacewicz).

Ekipa AZS UAM została zepchnięta do obrony, ale ataki Wandy Słomniczanki miały cały czas ten sam skutek.

Pięć minut przed końcem trener Bartłomiej Łukacz zdecydował się na wycofanie bramkarki, ale nieudane rozegranie akcji ofensywnej sprawiło, że to jego ekipa znalazła się w opałach. Basta, jako "lotna" bramkarka, poradziła sobie z pierwszym strzałem rywalek. Drugi - w bliższy róg, w wykonaniu Zając - przepuściła do siatki. 0:2.

Marzenia o finale zabrała Wandzie Słomniczance po chwili bramkarka AZS UAM Dominika Dewicka. Strzałem z własnego pola karnego trafiła do pustej bramki małopolskiej drużyny.

Wanda Słomniczanka - AZS UAM Poznań 0:3 (0:1)

Bramki: 0:1 Zając 3, 0:2 Zając 36, 0:3 Dewicka 37.

Wanda Słomniczanka: Król - Karcz, Basta, Pietrzyk, Sobolewska oraz Darda, Matyja, Wypasniak, Kowal, Gruchacz, Fiałek.