Futsal: Znad Bałtyku wieliczanie wrócą z pustymi rękami. W ważnym meczu porażka Solnego Miasta

Tomasz Bochenek
Z lewej Konrad Cebula (Solne Miasto)
Z lewej Konrad Cebula (Solne Miasto) brak
Solne Miasto Wieliczka uległo ekipie AZS Uniwersytet Gdański 2:6 w wyjazdowym meczu 13. kolejki futsalowej ekstraklasy. Dzisiejsi rywale przeskoczyli w tabeli wieliczan, którzy teraz zajmują 10. miejsce, trzecie od końca.

2:0 dla gospodarzy było po niespełna sześciu minutach gry, gdy najpierw Mateusz Osiński, a następnie Michał Horbacz wykorzystywali podania z prawej strony boiska.

Futsaliści Solnego Miasta z czasem ogarnęli się, aż w 19 min przeprowadzili akcję, w której finale Konrad Cebula został sfaulowany przez gdańskiego bramkarza. Rzut karny.

Piotr Myszor wykorzystał go, padł gol kontaktowy, ale reakcja miejscowych była natychmiastowa. Ich szybki atak wykończył Tomasz Poźniak, ustalając wynik do przerwy.

Drugą połowę lepiej zaczęli futsaliści z Małopolski. W 25 min mocno prawą stroną boiska szarpnął Wojciech Przybył i bez pomocy kolegów spuentował tę akcję strzałem po ziemi.

Za chwilę znów jednak dystans był dwubramkowy (trafienie Mateusza Wesserlinga), więc pod koniec naturalną koleją rzeczy była w Solnej gra z wycofanym bramkarzem. Nic nie dała, a gol Poźniaka na 5:2 w 39 min zabrał gościom nadzieję na jakąś zdobycz.

Solne Miasto po 13 kolejkach ma na koncie 10 punktów. Zajmowana obecnie przez wieliczan lokata na koniec sezonu oznaczać będzie konieczność gry w barażu o utrzymanie w ekstraklasie.

AZS Uniwersytet Gdański - Solne Miasto Wieliczka 6:2 (3:1)
**
Bramki**: 1:0 Osiński 4, 2:0 Horbacz 6, 2:1 Myszor 19 karny, 3:1 Poźniak 19, 3:2 Przybył 25, 4:2 Wesserling 29, 5:2 Poźniak 39, 6:2 Wardowski 40.

Solne Miasto: Zachariasz, Wiewióra - Mroczka, Hady, Bieda, Gąsior, Myszor, Przybył, Lipertowicz, Ślaski, Cebula, Szczepański, Furtak, Skórski.

W innych meczach: Pogoń 04 Szczecin - Rekord Bielsko-Biała 3:11, AZS UŚ Katowice - Red Dragons Pniewy 3:5, Gatta Active Zduńska Wola - FC Toruń 5:3, Lex Kancelaria Słomniki - Clearex Chorzów 0:5 wo. W tabeli, z 39 pkt (komplet) prowadzi Rekord Bielsko-Biała.