Gadafest 2018 w piątek i sobotę w Miechowie. Święto nie...

Gadafest 2018 w piątek i sobotę w Miechowie. Święto nie tylko muzyki

Zdjęcie autora materiału
Aleksander Gąciarz

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Gadafest 2018 w piątek i sobotę w Miechowie. Święto nie tylko muzyki

©archiwum

W piątek i sobotę, w Miechowie i podmiechowskim Strzeżowie odbędzie się dziewiąta edycja festiwalu Gadafest. Będą koncerty, widowiska muzyczne, wystawy malarstwa, warsztaty.
Gadafest 2018 w piątek i sobotę w Miechowie. Święto nie tylko muzyki

©archiwum

Na program pierwszego dnia Gadafestu (piątek) złożą się działania na terenie dawnego klasztoru Bożogrobców w Miechowie oraz na łące wokół karczmy „Siedlisko” w Strzeżowie. W klasztorze wystąpią Jachna/Buhl (yassowy duet eksperymentalny), Jerzy Mazzoll (free jazz), Fotonbombers (syntezatorowa muzyka eksperymentalna wraz z wizualizacjami oraz ruchem improwizowanym), Mothertape (elektroniczna muzyka eksperymentalna).


Dodatkowo, również w klasztorze, odbędą się wystawy malarstwa Zbigniewa i Marka Hołdów „Dwa Światy” oraz wystawa zbiorowa artystów z Gdańskiego Uniwersytetu Artystycznego pt. „Plakat propagandowy - rozbroić a nie zbroić”.

Po koncertach w klasztorze na scenie plenerowej w Strzeżowie zagrają przedstawiciele poznańskiej, warszawskiej i krakowskiej sceny elektronicznej: MNKR, Eternit, Elvira, kolektyw Deep Impact (Eta Hox, Flea, Optik).

W sobotę już wszystko będzie odbywać na łące wokół Siedliska. Na głównej scenie plenerowej wystąpią zespoły: Fertile Hump (Rock/Blues), Neal Cassady (Psy/Acid/Rock), Gadabit (Hip-hop), Mamadou&SamaYoon (AfroBeat), Sztigar Bonko (Hip-hop).
Sobotnie koncerty poprzedzą warsztaty dla całych rodzin i dorosłych.

Po głównych wydarzeniach drugiego dnia festiwalowego zaplanowano całonocne afterparty, na którym zagrają legendy gramofonów: DJ Feel-X, DJ Eprom, Nozyo oraz BarneyDNB.

Gadafest to bezpłatne wydarzenie kulturalne organizowane od 2012 roku w województwie małopolskim. Organizatorzy łączą muzykę, sztukę, taniec, kulturę fizyczną i rozrywkę poprzez organizację otwartych koncertów i imprez DJ-skich, wystaw, pokazów, warsztatów. Gadafest skierowany jest do szerokiego grona odbiorców. Ważną cechą wydarzenia jest jego otwartość na różne zjawiska zachodzące na polskiej scenie muzycznej.

Pełny program wydarzeń można znaleźć na stronach: www.gadafest.pl oraz www.facebook.com/gadafest.

ZOBACZ KONIECZNIE:WIDEO: Co Ty wiesz o Krakowie

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto

Polub nas na Facebooku i bądź zawsze na bieżąco!

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo