Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Gala Złotych Krakowskich Dukatów [ZDJĘCIA]

Janusz Michalczak
Janusz Michalczak
Fot. Janusz Michalczak
Święto Izby Przemysłowo-Handlowej w Krakowie jest od roku 1994 organizowane w rocznicę powstania pierwszej Izby Handlu i Przemysłu w Krakowie w dniu 14 listopada 1850. - Uroczystość stanowi okazję do podsumowania osiągnięć Izby w minionym roku oraz wyróżnienia firm i osób, które w szczególny sposób przyczyniły się do rozwoju gospodarczego miasta i regionu – podkreślał w obecności prezydenta Krakowa prof. Jacka Majchrowskiego podczas jubileuszowej gali, Sebastian Chwedeczko, prezydent Izby Przemysłowo-Handlowej w Krakowie.

Święto Izby Przemysłowo-Handlowej w Krakowie jest do roku 1994 organizowane w rocznicę powstania pierwszej Izby Handlu i Przemysłu w Krakowie w dniu 14 listopada 1850. - Uroczystość stanowi okazję do podsumowania osiągnięć Izby w minionym roku oraz wyróżnienia firm i osób, które w szczególny sposób przyczyniły się do rozwoju gospodarczego miasta i regionu – podkreślał w obecności prezydenta Krakowa prof. Jacka Majchrowskiego podczas jubileuszowej gali, Sebastian Chwedeczko, prezydent Izby Przemysłowo-Handlowej w Krakowie.

Podczas tego wydarzenia wręczane są również wyróżnienia przyznawane są przez uczestników spotkań kultura-media-biznes. W tym roku jednogłośnie podjęli oni uchwałę o nadaniu honorowej nagrody za 2016 r. muzykowi, wokaliście i kompozytorowi Zbigniewowi Wodeckiemu ,,za wkład w kulturę polską i 40 lat kształtowania gustów muzycznych kilku pokoleń Polaków”. Wyróżnienie to zostało wręczone córce śp. Zbigniewa Wodeckiego w dn. 3 listopada br. podczas koncertu „Twój Jubileusz - w hołdzie artyście”. Gala była okazją do złożenia podziękowań Andrzejowi Zdebskiemu, prezesowi Izby Przemysłowo-Handlowej w latach 1993 -2017

Złoty Dukat jest nagrodą specjalna, którą mogą być uhonorowane osoby nagrodzone już wcześniej Krakowskie Dukatem i nieprzerwanie, minimum od 15 lat, zarządzające tą samą firmą. W tym roku otrzymali je: JANUSZ URBANIEC – prezes zarządu firmy SUBOPOL w Łaziskach Górnych, firmy współpracującej z górnictwem niemieckim, czeskim, południowoafrykańskim i chilijskim oraz LESZEK ROLESKI, prezes zarządu Zakładu Przetwórstwa Mięsnego „ROL-PEK” Leszek Roleski, który jest jednym z liderów w produkcji wyrobów mjięsnych i wędliniarskich na terenie Małopolski.

Izba swoimi nagrodami honoruje również osoby tworzące warunki dla rozwoju przedsiębiorczości (kategoria samorządowy kreator przedsiębiorczości). Nagrodę tę otrzymał za rok 2016, z rekomendacji marszałka województwa małopolskiego Jacka Krupy, TOMASZ ŻAK - burmistrz Andrychowa.

W kategorii menedżer firmy nagrody zostały wręczone: RAFAŁOWI ŚWIERCZYŃSKIEMU, prezesowi zarządu MPK w Krakowie; HENRYKOWI ŁABĘDZIOWI, prezesowi Zakładów Mechanicznych SA w Tarnowie, których głównym głównym profilem produkcji przedsiębiorstwa jest szeroka oferta uzbrojenia i sprzętu wojskowego (zakłady w 2017 roku obchodzą jubileusz 100-lecia); JANOWI CZOPAROWI, wiceprezesowi Przedsiębiorstwa Usługowo-Produkcyjno-Handlowego OTECH w Gorlicach, która od 1989 roku zajmuje się kompleksowym wykonawstwem wszystkich zagadnień z dziedziny ciepłownictwa, montażem urządzeń klimatyzacyjnych, wentylacyjnych, montażem i konserwacją urządzeń dźwigowych oraz MARCINOWI FALL, prezesowi zarządu Małopolskich Dworców Autobusowych, zarządzającemu dworcami Krakowie i Nowym Sączu.

W kategorii właściciel firmy nagrody otrzymali: JACEK CZEKAJ, właściciel firmy handlowo-produkcyjno-usługowej MARLIBO Czekaj Jacek, mającej siedzibę w Bolesławiu k. Olkusza, której główną główną działalnością jest konfekcjonowanie olejów jadalnych; STANISŁAW I ZBIGNIEW LISOWIE, właściciele firmy Transport Ciężarowy LIZSBEK Z.i S. LIS w Chełmcu, która zajmuje się gospodarką odpadami i usługami specjalistycznego gospodarowania odpadów niebezpiecznych, ZBIGNIEW PAPIERNIK, właściciel firmy PAPITAR, znanej jako producent i eksporter wyrobów garmażeryjnych do Anglii, Irlandii, Szkocji i Niemiec; GRZEGORZ KULAWIK – właściciel EL-LOGIC Grzegorz Kulawik z Olkusza, świadczącej usługi w zakresie montażu urządzeń i linii technologicznych m. in. w Australii, Nowej Zelandii, Arabii Saudyjskiej, Izraelu, Japonii, na terenie całej UE i w kraju.

Każdego roku Izba przyznaje również Dyplomy Im. Teodora Baranowskiego, prezesa IP-H w latach 1874 – 1896, właściciela jedynej wówczas w kraju nowoczesnej fabryki oleju, w której pracowała pierwsza w Krakowie maszyna parowa. Dyplomy otrzymują firmy , które w sposób szczególny wyróżniają się na polu wdrażania i stosowania innowacyjnych technologii. W tym roku trafiły one do firm: Otawa Group Grupa Doradcza Sp. z o.o. „za innowacyjne zastosowanie w projekcie MIGACZ narzędzia do nauki osób głuchych kulturowo i przełamanie barier edukacyjnych”; 3S FIBERTECH za ,,3S TeleCloud innowacyjne i nowoczesne rozwiązanie łączące technologię Voice over IP, audio i wideokonferencje oraz chmurę obliczeniową wykorzystywane do obsługi telefonicznego ruchu przychodzącego”. Galę Izby Przemysłowo-Handlowej uświetniły występy młodych artystów z krakowskiej szkoły teatralnej.

WIDEO: Co Ty wiesz o Krakowie - odcinek 22

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski