Galowy koncert zakończył w sobotę VI Konkurs Kolęd,...

Galowy koncert zakończył w sobotę VI Konkurs Kolęd, Pastorałek i Bożonarodzeniowych Pieśni [ZDJĘCIA]

Adam Wojnar

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Galowy koncert zakończył w sobotę VI Konkurs Kolęd, Pastorałek i Bożonarodzeniowych Pieśni [ZDJĘCIA]
1/43
przejdź do galerii

©Adam Wojnar

Na scenie Nowohuckiego Centrum Kultury na koncercie galowym zaprezentowali się uczestnicy konkursu. Jak powiedział Waldemar Domański - dyr. Ośrodka Kultury Biblioteki Polskiej Piosenki, współorganizator od dwóch lat konkursu w Krakowie - w tegorocznym konkursie zgłosiło się ponad 700 uczestników z całej Polski, co w porównaniu z rokiem ubiegłym stanowi wzrost prawie dwukrotny. Jury w składzie: Grażyna Łobaszewska, Natalia Niemen, Monika Urlik w wyniku przesłuchań zakwalifikowały ponad 60 uczestników.
Zobacz galerię
Przesłuchania odbywały się w trzech kategoriach: uczestnik do 12 lat, od 12 do 18 lat i powyżej 18 lat. Jury przyznało obok nagród specjalnych i wyróżnień, nagrody dla laureatów.

Nagroda Grand Prix tegorocznego konkursu jury przyznało Izabeli Szafrańskiej i Przemkowi Zalewskiemu (akompaniament) z Warszawy.

Nagrodę stanowił m.in. czek w wysokości 1000 E.

Laureaci mieli możliwość zaprezentować się na scenie NCK. Z recitalem wystąpiły jurorki konkursu, a zarazem wybitne artystki: Grażyna Łobaszewska, Natalia Niemen, Monika Urlik.

Krakowski Konkurs Kolęd jest kontynuacją konkursu, jaki powstał cztery lata w Szczecinku z inicjatywy Kamila i Tomasza.

- Ten konkurs jest sukcesem, gdyż pozwala zaprezentować całkowicie nowe utwory bożonarodzeniowe, bądź w nowych, czasem nietypowych aranżacjach. Pozwala udowodnić, że kolęda może służyć wszystkim - mówi Walemar Domański.

NASZE NAJLEPSZE MATERIAŁY - KONIECZNIE SPRAWDŹ:WIDEO: Krótki wywiad. Dlaczego mieszkańcy Park Avenue nie chcą placu zabaw tuż za płotem

Autor: Joanna Urbaniec

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo