Tomasz Bochenek
Garbarnia II - Cracovia II. Tak cieszyli się gospodarze po bramce na 3:2
Garbarnia II - Cracovia II. Tak cieszyli się gospodarze po bramce na 3:2 Tomasz Bochenek
Garbarnia II pokonała Cracovię II 3:2 w ćwierćfinale Pucharu Polski na szczeblu rejonu Kraków. To duża niespodzianka, bo zespół z dolnych rejonów IV ligi uporał się z czołowym III-ligowcem. Zwycięskiego gola zaskakującym bramkarza strzałem z 25 m zdobył Dominik Zalejski. I nie była to jedyna efektowna bramka w tym meczu. ZDJĘCIA >>>>>>>> Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Padał deszcz, działo się sporo, ale zdecydowanie najbardziej intensywne były trzeci i czwarty kwadrans meczu. To wtedy padły wszystkie bramki. Pierwsze dwie były dziełem stopera Garbarni, Łukasza Kowalskiego. Zaczął z przytupem w 38 min: trafił z rzutu wolnego z ok. 30 metrów. A trzy minuty później wykorzystał dobrą centrę Mateusza Ząbczyka z rzutu rożnego - wysoko wyskakując zagłówkował na 2:0.

"Pasy" zdołały zmniejszyć stratę jeszcze przed przerwą, i to też był bardzo smaczny gol - teraz z rzutu wolnego celnie kopnął Tomasz Bała. A po przerwie goście mocno przycisnęli "Brązowych", no i szybko przyszedł efekt w postaci rzutu karnego. Wykorzystał go Bała.

On grał w Cracovii, ona tańczyła w TV. Zjawiskowa żona byłeg...

Cracovia II nie poszła jednak za ciosem. I w sytuacji, w której nie spodziewała się zagrożenia, straciła trzecią bramkę. D. Zalejski wykazał się sprytem, będąc 25 m od celu niesygnalizowanie kopnął piłkę, która przelobowała Norberta Łuczaka.

Hubert Świerczyński w bramce garbarzy już pokonać się nie dał. M.in. w 69 min wybił na rzut rożny piłkę po strzale Bały, a najlepszą okazję do wyrównania miał w 75 min Rubio - i on także Świerczyńskiemu nie dał rady.

Garbarnia II w półfinale Pucharu Polski na szczeblu rejonu Kraków zmierzy się z LKS Niedźwiedź na jego boisku. Mecz odbędzie się 20 października.

Garbarnia II - Cracovia II. Niespodzianka w Pucharze Polski!...

Garbarnia II Kraków - Cracovia II 3:2 (2:1)

Bramki: 1:0 Kowalski 38, 2:0 Kowalski 41, 2:1 Bała 45+1, 2:2 Bała 50 karny, 3:2 D. Zalejski 58.
Garbarnia II: Świerczyński - Kolendowski, Kowalski (89 Kowalczyk), Mielec, Sabat - Paczka (55 N. Zalejski), Dzierżak, Supel, D. Zalejski - Sarga (74 Solecki), Ząbczyk (70 Kołton).
Cracovia II: Łuczak - Stachera (46 Rubio), Supryn, Góralczyk (60 Ziemnik), Pieńczak (60 Bracik) - Malisz (60 Bociek), Nowicki, Kanach (46 Wiśniewski), Ożóg, Grzebieluch - Bała.
Sędziował: Bartosz Pałetko. Żółte kartki: Dzierżak, Supel - Malisz.

59. minuta meczu, rzut karny. Hubert Pachowicz (z prawej) za chwilę strzeli swoją drugą bramkę w tym meczu

Wieczysta II - Skawinka. W meczu Pucharu Polski emocje do sa...