boch
Garbarnia II Kraków - LKS Rajsko. W żółtym stroju Sergio Freiria Rial
Garbarnia II Kraków - LKS Rajsko. W żółtym stroju Sergio Freiria Rial Konrad Kozlowski/Polskapress
Garbarnia II pokonała LKS Rajsko 4:0 w meczu grupy zachodniej małopolskiej IV ligi. Obie drużyny walczą o utrzymanie, w fazie finałowej sezonu występują w strefie spadkowej. W tym spotkaniu krok do pozostania w IV lidze zrobili "Brązowi". ZDJĘCIA >>>>> Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Garbarnia II Kraków – LKS Rajsko 4:0 (0:0)

Bramki: 1:0 N. Zalejski 68, 2:0 Cholewa 77, 3:0 Cholewa 84, 4:0 N. Zalejski 86.
Garbarnia II: Freiria Rial – Wąsik, Kardas, Dudek, Dzierżak (46 Bogusławski) – Paczka (71 D. Zalejski), Janik, N. Zalejski, Grzybowski (46 Cholewa), Kołton (60 Supel) – Sabat.
Rajsko: Kulczyk – Sieczko, Żyła, Welber, Durnaś – Ryś (80 Warzecha), Matlak, Mika, Antkiewicz – Frączek, Formas (65 Wykręt).
Sędziował: Bartosz Zabrzewski (Nowy Targ). Żółte kartki: Paczka, Bogusławski – Żyła, Ryś, Matlak, Welber.

W Garbarni zadebiutował Sergio Freiria Rial. 24-letni hiszpański bramkarz jest studentem Uniwersytetu w Vigo, a do Krakowa przyjechał, by studiować w Akademii Górniczo-Hutniczej. W pierwszym meczu w małopolskiej IV ligi zachował czyste konto. Najbliższy strzelenia mu gola był w 45 min Mika, ale trafił w słupek – i Freiria Rial złapał piłkę.

Pierwsza połowa była taka sobie, widowisko stało się ciekawsze po przerwie. Grzegorz Pławny, dyrektor sportowy klubu z Rajska, komentuje: - Druga połowa zaczęła się dla nas całkiem pomyślnie; wyglądało na to, że nawet jesteśmy w stanie strzelić bramkę. Strata pierwszego gola, a zwłaszcza drugiego praktycznie nas ugotowała...

Garbarnia II - LKS Rajsko. Udany debiut hiszpańskiego bramka...

Gospodarze objęli prowadzenie w 68 min: N. Zalejski trafił po podaniu Cholewy. I to ci piłkarze rozbili potem ekipę z Rajska, obaj w tym meczu zdobyli po dwa gole.

- Przy bramce na 2:0 Dominik Zalejski, pomimo asysty rywala, wrzucił piłkę w pole karne, przytomnie zachował się Cholewa i strzelił koło słupka - relacjonuje Krzysztof Torba, kierownik drużyny Garbarni II. - Ładna akcja była w 84 minucie: Supel dograł do Dominika Zalejskiego, ten zagrał w pole karne, gdzie do piłki doszedł Cholewa i znów strzelił do siatki.

A kropkę nad i postawił Norbert Zalejski, po zagraniu Bogusławskiego.

Arkadiusz Tańcula na FAME MMA wystąpi po raz trzeci. 17 kwietnia 2021 r. zmierzy się z Mateuszem Murańskim

Arkadiusz Tańcula. W szkole był z Arturem Szpilką, studia sk...

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani