Garbarnia Kraków bez awansu do Centralnej Ligi Juniorów U-18

Jerzy Filipiuk
Krakowianie toczyli z torunianami zacięte pojedynki w obu meczach
Krakowianie toczyli z torunianami zacięte pojedynki w obu meczach Urszula Rymarczyk/www.garbarnia.krakow.pl
Piłka nożna. W rewanżowym meczu o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-18 Garbarnia Kraków przegrała w Toruniu z Elaną 1:2 i nie uzyskała promocji (w poniedziałek na własnym boisku zremisowała 2:2).

Elana potwierdziła, że jest w świetnej formie. Z ostatnich dwunastu meczów aż dziesięć wygrała i dwa zremisowała. Garbarnia, imponująca skutecznością w Małopolskiej Lidze Juniorów Starszych, w decydującym dwumeczu okazała się słabsza od swego rywala.

Gospodarze szybko objęli prowadzenie po strzale Kamila Woronieckiego. Goście w pierwszej połowie zrewanżowali się m.in. uderzeniami Bartosza Barana i Marcina Kołtona, po których piłka tylko musnęła poprzeczkę.

Nadzieje krakowian odżyły w 56 minucie, gdy do remisu doprowadził Daniel Obtułowicz, który wykorzystał błąd rywali (liczyli na spalonego) i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza. Kolejne ataki przyjezdnych nie przynosiły już jednak powodzenia.

Tymczasem w końcówce spotkania kontrę torunian zakończył celnym uderzeniem Paweł Karbowiński. Szansę na doprowadzenie do remisu i dogrywki miał jeszcze potem Daniel Penszkal, ale z 13-14 metrów strzelił nad poprzeczkę.

Elana Toruń - Garbarnia Kraków 2:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Woroniecki 4, 1:1 Obtułowicz 56, Karbowiński 87.

Garbarnia: Nowak - Wąsik, Penszkal, Mruk, Baranik - Paczka (46 Obtułowicz), Kloc, Baran, Wójcik (71 Buda) - Kołton, Piotrowski (83 Klimczyk).