Garbarnia Kraków. "Brązowi" bezbramkowo zremisowali w Stargardzie z Błękitnymi

Jerzy Filipiuk
W rundzie jesiennej Garbarnia Kraków pokonała Błękitnych Stargard 3:0. W rewanżu nie strzeliła im gola Konrad Kozłowski
W meczu 37., przedostatniej kolejki II ligi piłkarskiej rywalizująca o miejsce barażowe Garbarnia Kraków bezbramkowo zremisowała w Stargardzie z walczącymi o unikniecie spadku Błękitnymi.

W pierwszym kwadransie gry przewagę posiadali goście, ale nie potrafili sfinalizować swych akcji skutecznym strzałem. Byli bliscy objęcia prowadzenia już w 5 min po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, jednak Tobiasz Weinzettel wybił piłkę z linii bramkowej po uderzeniu jednego z garbarzy.

Kolejne minuty spotkania nie były zbyt ciekawe, gra toczyła się głównie w środkowej części boiska, żadna z drużyn nie stworzyła dogodnej sytuacji na polu karnym rywala. Dopiero w 38 min gospodarze zagrozili poważniej bramce Aleksandra Kozioła, który powrócił miedzy słupki w ligowym meczu po długiej przerwie; poprzednio stał w nich 18 listopada 2020 roku. Michał Cywiński strzelił jednak obok słupka.

Tuż przed przerwą Garbarnia straciła kontuzjowanego Michała Rutkowskiego i była bliska straty gola, ale Damian Niedojad nie zdołał wygrać pojedynku z Koziołem po wcześniejszej ładnej wymianie podań przez jego kolegów.

Więcej emocji dostarczyła druga połowa meczu. Już w pierwszym kwadransie gry krakowianie mieli aż trzy okazje do zmiany wyniku. W 48 min Jakub Górski strzelił z rzutu wolnego nad murem, ale Weinzettel sparował piłkę zmierzającą pod poprzeczkę, a w 50 i 57 min uderzenia Michała Feliksa także sparował golkiper Błękitnych.

Gospodarze również szukali bramkowych okazji. Mieli je w 65 i 70 min. Za pierwszym razem Kozioł obronił strzał Niedojada, za drugim zbyt długo zwlekającego z uderzeniem Adriana Kwiatkowskiego zablokował jeden z krakowian i Błękitni zarobili tylko rzut rożny. Do końca meczu żadnej z drużyn nie udało się zmienić jego rezultatu.

Błękitni Stargard - Garbarnia Kraków 0:0
Błękitni: Weinzettel - Theus, Kujawa, Mruk, Sitkowski - Bochnak, Polkowski (57 Starzycki), Krawczun, Cywiński, Kaczmarek (60 Kwiatkowski) - Niedojad (77 Wajsak).
Garbarnia: Kozioł - Morys (62 Surma), Nakrosius, Rutkowski (45 Masiuda), Marszalik (64 Wacławek) - Górski, Duda, Laskoś, Kowalski - Feliks (62 Radwanek), Fidziukiewicz.
Sędziował: Maciej Pelka (Poznań). Żółte kartki: Kujawa - Duda, Masiuda, Surma.