Garbarnia Kraków. „Brązowi" objęli prowadzenie w meczu z rezerwami Lecha, ale nie zdołali je utrzymać [ZDJĘCIA]

Jerzy Filipiuk
16.04.2022, Kraków: mecz II ligi Garbarnia - Lech II Poznań
16.04.2022, Kraków: mecz II ligi Garbarnia - Lech II Poznań Andrzej Wiśniewski
W meczu 28. kolejki II ligi piłkarskiej, rozegranym w Krakowie, Garbarnia przegrała - mimo prowadzenia - z Lechem II Poznań 1:2 i nadal zajmuje ósme miejsce w tabeli.

Gospodarze szybko, bo w 6 min, objęli prowadzenie, gdy po dośrodkowaniu na pole karne do siatki trafił Kacper Duda. Zachęceni zdobytym golem nadal atakowali. W 13 min strzał Daniela Morysa został jednak zablokowany, a 6 min później „główka" Bartłomieja Purchy była niecelna. W rewanżu w 21 min Łukasz Norkowski chybił zza pola karnego, a w 26 min Tymoteusz Klupś też nie zdołał pokonać Doriana Frątczaka.

Do końca pierwszej połowy spotkania trwała wymiana ofensywnych akcji. W 26 min Mateusz Nowak odebrał piłkę rywalowi, ale jego strzał był niecelny. W 28 min później Antczak wyłożył ją Tymoteuszowi Klupsiowi, który w dogodnej sytuacji uderzył nad poprzeczkę. 11 później ten ostatni był już precyzyjniejszy, doprowadzając do wyrównania. Tuż przed przerwą strzał Morysa pewnie sparował Bartosz Mrozek.

Druga połowa meczu rozpoczęła się udanie dla rezerw Lecha. Wprawdzie w 49 min Eryk Kryg z ostrego kąta strzelił obok słupka, a chwilę później golkipera gości usiłował zaskoczyć Mateusz Duda, ale w rewanżu - po rzucie rożnym - gola na 1:2 uzyskał Adrian Laskowski.

Później było sporo zmian w obu drużynach i kartek, a mało ciekawych akcji. W 68 min K. Duda z bliska uderzył nad poprzeczkę, a w 79 min Kamil Bentkowski nie trafił do bramki z rzutu wolnego. W doliczonym o 4 min czasie gry krakowianie egzekwowali kilka rzutów rożnych, jednak nie przyniosły one efektów w postaci wyrównującego gola.

Garbarnia Kraków - Lech II Poznań 1:2 (1:1)
Bramki: 1:0 K. Duda 6, 1:1 Klupś 39, 1:2 Laskowski 50.
Garbarnia: Frątczak - Purcha (60 Marszalik), Kardas, Bartków, Bentkowski - Morys, M. Duda (79 Szywacz), Nowak, K. Duda (79 Malik), Kuczera (60 Rogoziński) - Klec (70 Kuczak).
Lech II: Mrozek - Zagórski, Skrzypczak, Laskowski, Palacz - Klupś (83 Fietz), Norkowski, Kryg, Gogół (83 Zięba), Antczak (59 Wilak) - Pacławski (76 Kukułka).
Sędziował: Marek Śliwa (Kielce). Żółte kartki: Kryg, Zagórski. Widzów: 250.