Garbarnia Kraków. "Brązowi" odnieśli trzecie kolejne zwycięstwo, tym razem z KKS 1925 Kalisz [ZDJĘCIA]

Jerzy Filipiuk
29.10.2021, Kraków: mecz II ligi piłkarskiej Garbarnia - MKS Kalisz
29.10.2021, Kraków: mecz II ligi piłkarskiej Garbarnia - MKS Kalisz Anna Kaczmarz
W pierwszym meczu 15. kolejki II ligi piłkarskiej Garbarnia Kraków na własnym boisku wygrała z KKS 1925 Kalisz 3:1 i awansowała na piąte miejsce w tabeli. To jej trzecie kolejne zwycięstwo.

W pierwszych 10 minutach na strzały Bartłomieja Korbeckiego i – z rzutu wolnego – Wiktora Szywacza goście odpowiedzieli uderzeniem Daniela Kamińskiego, sparowanym przez Doriana Frątczaka. W 17 min Korbecki minął jednego z rywali i strzelił w bliższy róg bramki, ale Maciej Krakowiak nie dał się zaskoczyć. 10 min później ten pierwszy uciekł obrońcom, ograł bramkarza i trafił do pustej bramki.

Przyjezdni ruszyli do odrabiania strat, jednak nie potrafili sforsować defensywy garbarzy (strzał Przemysława Stolca był niecelny). Ci ostatni z kolei „polowali” na drugiego gola. W 38 min Michał Feliks popisał się ładną akcją, ale Michala Kleca ubiegł Krakowiak, a tuż przed przerwą obronił „główkę" Mateusza Bartkowa.

Po przerwie nadal trwała wymiana ofensywnych akcji, ale początkowo groźniejsze przeprowadzali krakowianie: Klec z rzutu wolnego strzelił nad bramkę, a uderzenie Korbeckiego sparował Krakowiak.

Ataki Garbarni w końcu przyniosły efekt. W 61 min Klec trafił do siatki z ok. 20 m. Goście szybko odpowiedzieli golem Mateusza Majewskiego. Przejęli inicjatywę w grze, ale nie na długo. W 79 min celnym, technicznym strzałem popisał się Wojciech Słomka. W końcówce meczu znowu groźnie uderzył, zarabiając rzut rożny.

Garbarnia Kraków - KKS 1925 Kalisz 3:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Korbecki 27, 2:0 Klec 61, 2:1 Majewski 65, 3:1 Słomka 79.
Garbarnia: Frątczak – Purcha, Bartków, Nakrosius, Morys – K. Duda (81 Kuczera), M. Duda (81 Laskoś), Szywacz – Feliks (90 Marszalik), Klec (90 Malik), Korbecki (74 Słomka).
KKS 1925: Krakowiak – Waleńcik (80 Maćczak), Kendzia, Gawlik – Stolc (46 Smajdor), Kaszuba (64 Segura), Borecki, Staszak – Zawistowski (64 Giel), Majewski, Kamiński (46 Putno).
Sędziował: Jacek Lis (Ruda Śląska). Żółte kartki: Frątczak, Nakrosius, Purcha – Gawlik, Kaszuba, Majewski, Waleńcik. Widzów: 250.