Jerzy Filipiuk
24.08.2019, Garbarnia Kraków - Lech II Poznań (1:0)
24.08.2019, Garbarnia Kraków - Lech II Poznań (1:0) Andrzej Wiśniewski
Piłkarze Garbarni kończą przygotowania do wznowienia - przerwanych w marcu z powodu pandemii koronawirusa - rozgrywek II ligi. Badanie na obecność koronawirusa u wszystkich przyniosły wynik negatywny. Do klubowej kadry zostało dołączonych siedmiu zawodników, którzy dotychczas występowali w drużynie rezerw.

Wszyscy piłkarze, sztab szkoleniowy i pracownicy znajdujący się na liście zgłoszonej do Polskiego Związku Piłki Nożnej przeszli badania na obecność koronawirusa.

"W piątek 29 maja, w godzinach porannych, osoby znajdujące się na klubowej liście przeszły badania pod kątem obecności przeciwciał anty-SARS-CoV-2. Po analizie wyników wyodrębniono osoby, które zostały poddane dodatkowym sobotnim badaniem wymazu z dróg oddechowych w kierunku SARS-CoV-2 met. Real Time RT-PCR. Wszystkie badania dały wynik negatywny" - podała oficjalna strona Garbarni.

Garbarnia Kraków. Pozwolenie dla II-ligowca na budowę stadio...

Do rozgrywek II ligi klub zgłosił siedmiu zawodników, którzy dotychczas występowali w zespole rezerw Garbarni. Są to: bramkarze: Hubert Świerczyński (19 lat) i Mikołaj Wilczek (18), obrońcy: Piotr Sabat (19) i Mateusz Kardas (18), pomocnicy: Norbert Bierówka (19) i Piotr Dzierżak (18) oraz napastnik Kamil Kowalczyk (19).

W pierwszym po prawie trzymiesięcznej przerwie meczu II ligi Garbarnia w środę, 3 czerwca zmierzy się we Wronkach z Lechem II Poznań (początek o godz. 17). Po 22 kolejkach spotkań "Brązowi" zajmują dwunaste, a ich rywale trzynaste miejsce w tabeli. Obie drużyny zgromadziły po tyle samo punktów (28).

W spotkaniu rozegranym 24 sierpnia w Krakowie, garbarze pokonali rezerwy Lecha 1:0 po bramce Krzysztofa Szewczyka w 87 minucie. Było to jedno z zaledwie dwóch zwycięstw odniesionych przez nich w pierwszej rundzie na własnym boisku. Wcześniej, 10 sierpnia, wygrali ze Stalą Rzeszów 2:1.

Kraków: Waldemar Adamczyk (w środku) w walce o piłkę z Patrickiem Blondeau. Z prawej Sylvain Legwinski

Hutnik Kraków. 26 lat temu w Pucharze UEFA - gol bramkarza i...

Fragment ostatniego meczu ligowego Garbarni w Krakowie (z Legionovią), rozegranego 29 lutego

Garbarnia Kraków. II-ligowy mecz "Brązowych" z Widzewem Łódź...

Wszyscy trenerzy piłkarzy Hutnika Kraków w ciągu jego 72-let...