Garbarnia Kraków. „Brązowi" skuteczni po przerwie w meczu w Siedlcach z Pogonią

Jerzy Filipiuk
W rundzie jesiennej w Krakowie Garbarnia zremisowała z Pogonią Siedlce 2:2
W rundzie jesiennej w Krakowie Garbarnia zremisowała z Pogonią Siedlce 2:2 Konrad Kozłowski
W meczu 25. kolejki II ligi piłkarskiej, rozegranym w Siedlcach, Garbarnia Kraków pokonała miejscową Pogoń 2:0. To jej dziesiąte zwycięstwo w bieżącym sezonie - czwarte na wyjeździe, drugie w tym roku.

W pierwszej połowie obaj rywale próbowali objąć prowadzenie, ale grali nieskutecznie. Strzały Macieja Wichtowskiego (głową po rzucie wolnym Wojciecha Trochima) w 14 min, Mateusza Piotrowskiego (z woleja) w 25 min sparował Dorian Frątczak, a uderzenie Kamila Włodyki (z 16 metrów) w 43 min zablokował jeden z defensorów Garbarni.

„Brązowi" też próbowali zdobyć gola, jednak Kamil Kuczak w 12 min i Grzegorz Marszalik w 40 min posłali piłkę nad poprzeczkę. Ponadto ten drugi dwukrotnie został powstrzymany przez siedlczan, gdy próbował szarżować w pobliżu bramki Pogoni.

Losy spotkania praktycznie rozstrzygnęły się na początku jego drugiej połowy. W 47 min Maciej Kołoczek sfaulował Michała Feliksa na polu karnym i sędzia podyktował „jedenastkę", wykorzystaną przez Bartłomieja Purchę. Goście poszli za ciosem i Dawid Smug trzykrotnie był w opałach. Za trzecim razem, w 53 min, Feliks dośrodkował do Grzegorza Marszalika, który z bliska ulokował piłkę w siatce.

Potem dwie okazje do podwyższenia wyniku miał Feliks, ale w 54 min zagrał egoistycznie, a w 62 min nie trafił do bramki. Do końca meczu garbarze kontrolowali sytuację na boisku. W 87 min Michal Klec, który powrócił do drużyny po odcierpieniu kary za cztery żółte kartki, był bliski szczęścia, ale jego mocny strzał obronił Smug.

Pogoń Siedlce - Garbarnia Kraków 0:2 (0:0)
Bramki: 0:1 Purcha 48 karny, 0:2 Marszalik 53.
Pogoń: Smug - Kołoczek, Wichtowski, Majewski, Fiedosewicz - Marcinho (67 Więdłocha), Włodyka (67 Sinior), Piotrowski (80 Wicenciak), Trochim (58 Kozłowski II), Demianiuk (58 Przybecki) - Górski.
Garbarnia: Frątczak - Purcha, Kardas, Nakrosius, Bartków - Marszalik (65 Rogoziński), M. Duda (86 Szywacz), Nowak. K. Duda, Feliks (86 Kuczera) - Kuczak (82 Klec).
Sędziował: Damian Krumplewski (Olsztyn). Żółte kartki: Górski, Kołoczek, Trochim, Wichtowski - Kuczera, Marszalik, Narkrosius, Rogoziński.