Garbarnia Kraków lepsza w sparingu III-ligowców od Pniówka Pawłowice

Piłkarze Garbarni rozegrali dwa zimowe sparingi
Piłkarze Garbarni rozegrali dwa zimowe sparingi Tomasz Bochenek
W meczu sparingowym trzecioligowców z różnych grup, rozegranym w sobotę (27 stycznia 2024) na boisku ze sztuczną nawierzchnią, Garbarnia Kraków pokonał zespół ze Śląska - Pniówek Pawłowice.

Garbarnia Kraków - Pniówek Pawłowice 4:2 (3:0)

Bramki: 1:0 Duda 8, 2:0 Duda 32 karny 3:0 Habas 45+1, 3:1 Hanzel 49, 3:2 Szkatuła 58, 4:2 Sowiński 79.
Garbarnia, I połowa: Bartusik - Wielecki, Kajpust, Czekaj, Moskiewicz - Duda, Klec, Dziedzic - Durda, Grzybowski, Habas; II połowa: Zagórowski - Kajpust (67 Wielecki), Wojtaszek, Kutrzeba, Sutor - Duda (67 Bojko), Nowak, Dziedzic (67 Rojek) - Durda (67 Grzybowski), Półtorak, Sowiński.

W wyjściowym składzie krakowskiej drużyny znalazł się testowany przez Garbarnię od początku zimowych przygotowań Adam Habas. Ofensywny zawodnik zdobył przed przerwą jedną z bramek, dwie dołożył Mateusz Duda i było 3:0 (jedna z bramka padła z karnego).

Druga połowa - po licznych zmianach w obu ekipach była bardziej wyrównana. Goście z Pawłowice (8. zespół grupy III trzeciej ligi) strzelili dwa gole (w 58 min było już tylko 3:2) i mogli liczyć na remis. W 79 min dla Garbarni trafił rezerwowy Mateusz Sowiński i to gospodarze zwyciężyli.

To było drugie spotkanie kontrolne garbarzy tej zimy. W pierwszym ulegli w Staniątkach 2:3 ekstraklasowej Puszczy Niepołomice.