Garbarnia Kraków przegrała w Stargardzie z Błękitnymi

Jerzy Filipiuk
Trener Mirosław Hajdo i jego podopieczni musieli przełknąć gorycz porażki
Trener Mirosław Hajdo i jego podopieczni musieli przełknąć gorycz porażki Andrzej Wiśniewski
II liga piłkarska. Nie udała się Garbarni Kraków daleka wyprawa do Stargardu. Beniaminek przegrał z Błękitnymi 0:2.

„Brązowi” wystąpili w osłabionym składzie, bez m.in. bramkarza Marcina Cabaja, pomocnika Łukasza Pietrasa i napastnika Tomasza Ogara. Po przerwie grali z przewagą jednego zawodnika, ale nie tylko nie odrobili strat z pierwszej połowy, to jeszcze stracili drugiego gola.

Prowadzenie dla gospodarzy uzyskał Grzegorz Szymusik, który celnie główkował po dośrodkowaniu Patryka Fadeckiego z rzutu rożnego. Tuż przed przerwą za drugą żółtą kartkę z boiska został usunięty Maciej Liśkiewicz.

W 55 minucie Błękitni mogli podwyższyć prowadzenie, jednak Fadecki przelobował zarówno Aleksandra Kozioła, jak i bramkę.

Niespełna kwadrans później było już jednak 2:0. Mateusz Węsierski wykorzystał pomyłkę defensywy Garbarni i w sytuacji sam na sam z Koziołem płaskim strzałem ulokował piłkę w siatce.

Błękitni Stargard – Garbarnia 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Szymusik 34, 2:0 Węsierski 68.

Błękitni: Rzepecki – Szymusik, Pustelnik, Liśkiewicz, Gutowski – Więcek (90+3 Orłowski), Mosiejko, Skórecki (46 Burzyński), Fadecki – Magnuski (87 Włóka), Węsierski (90 Inczewski).

Garbarnia: Kozioł – Mistrzyk, Garzeł, Kalemba, Nieśmiałowski – Wójcik (80 Górecki), Masiuda, Wojcieszyński (62 Kostrubała), Krykun (60 Kiebzak) – Serafin - Siedlarz (46 Kitliński).