Garbarnia Kraków. Remis „Brązowych" z rezerwami Rakowa Częstochowa. Napastnik Hutnika Kraków Mark Assinor na testach

Jerzy Filipiuk
28.01.2023, Kraków: Grzegorz Marszalik (Garbarnia) strzela bramkę z rzutu karnego rezerwom Rakowa Częstochowa Garbarnia Kraków
W sparingowym meczu piłkarskim II-ligowa Garbarnia Kraków zremisowała na własnym, sztucznym boisku z III-ligowymi rezerwami Rakowa Częstochowa 1:1.

W pierwszych dwóch kwadransach bramkarza lidera trzeciej grupy III ligi bez powodzenia próbowali pokonać Konrad Handzlik i Cezary Polak. Dwie skuteczne interwencje zanotował z kolei golkiper gospodarzy Xavier Dziekoński. W 34 min Grzegorza Marszalik, wykorzystał rzut karny (podyktowany za faul na Mateuszu Nowaku) dla Garbarni. W końcówce pierwszej połowy spotkania Handzlik strzelił nad poprzeczkę.

Po zmianie stron obraz gry - pod względem stwarzanych sytuacji - był podobny do tego sprzed przerwy. Wynik próbowali podwyższyć Karol Dziedzic i Dorian Gądek. W opałach był też Kais Al-Ani, ale za pierwszym razem piłka po rzucie wolny ominęła jego bramką, za drugim udanie interweniował po uderzeniu zza pola karnego, a za trzecim sparował piłkę zmierzającą w „okienko" bramki.

Obie drużyny do końca meczu usiłowały zmienić wynik. W 76 min Wojciech Słomka strzelił nad bramkę, a 12 min później 18-letni Mateusz Niedziałkowski ulokował piłkę w siatce strzałem „z pierwszej piłki" po dośrodkowaniu Jakuba Batora, doprowadzając do wyrównania. Był to drugi sparing rezerw Rakowa w zimowym okresie. W pierwszym, rozegranym tydzień wcześniej, pokonały one drugą drużynę Widzewa Łódź 3:1.

W Garbarni w pierwszej połowie spotkania wystąpił 22-letni Mark Assinor, napastnik z Ghany, który występował Zalesiance i Sokole Kocmyrzów Baranówka, a od pół roku jest zawodnikiem Hutnika Kraków. W tym ostatnim w rundzie jesiennej w 15 meczach (w tym 14 ligowych) zdobył tylko trzy gole. Zimą trafił na testy do Garbarni.

Garbarnia Kraków - Raków II Częstochowa 1:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Marszalik 34 karny, 1:1 Niedziałkowski 88.
Garbarnia: I połowa: Dziekoński - Warczak, Kadras, Nakrosius, Polak - Handzlik, Tymosiak, Nowak - Assinor, Żak, Marszalik; II połowa: Al-Ani - Purcha, Bartków, Nakrosius, Polak - Dziedzic, Handzlik, Gądek - Słomka, Żak, Seweryn.

Zimowe sparingi Garbarni Kraków

• 14.01: Garbarnia - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 4:5, bramki dla Garbarni: Żak 2, Karbownik, Dziedzic
  • 21.01: Garbarnia - Unia Tarnów 1:1, bramka dla Garbarni: Karbownik
  • 25.01: Garbarnia - Bruk Bet Termalica II Nieciecza 4:0, Żak 2, Nakrosius, Karbownik
  • 28.1: Garbarnia - Raków II Częstochowa 1:1, bramka dla Garbarni: Marszalik