Garbarnia Kraków. Remis II-ligowca z III-ligową Jutrzenką Giebułtów w pierwszym zimowym sparingu [NOWE ZDJĘCIA]

Jerzy Filipiuk
"Brązowi" rozpoczęli zimowe sparingi od remisu z Jutrzenką Giebułtów
"Brązowi" rozpoczęli zimowe sparingi od remisu z Jutrzenką Giebułtów Kacper Ząber
W swym pierwszym zimowym sparingu piłkarskim Garbarnia Kraków zremisowała na własnym, bocznym boisku z III-ligową Jutrzenką Giebułtów 1:1. Udany powrót po wyleczeniu kontuzji zanotował napastnik gospodarzy Michał Feliks.

Garbarnia - Jutrzenka, bramki przed przerwą

Ciekawsza była pierwsza połowa spotkania, w której obie drużyny stworzyły kilka sytuacji bramkowych, wykorzystując po jednej z nich. Oba gole padły po stałych fragmentach gry. Goście prowadzenie uzyskali po rzucie wolnym Dominika Zawadzkiego z bocznej strefy boiska, gospodarze wyrównali po centrze Grzegorza Marszalika z rzutu rożnego i celnej "główce" Michała Feliksa.

Ten ostatni powrócił do gry po długiej przerwie spowodowanej leczeniem urazu. Poprzednio wystąpił 30 października ubiegłego roku w meczu 1/16 finału Pucharu Polski, przegranego przez Garbarnię u siebie z Chojniczanką Chojnice po dogrywce 1:3. Wcześniej w rundzie jesiennej II ligi rozegrał cztery spotkania (bez strzelonej bramki).

Jeszcze w pierwszej połowie sparingu w rolę najpierw asystenta, a potem strzelca gola dla Garbarni mógł się wpisać Dawid Malik, ale za każdym razem skutecznie interweniowali rywale (za drugim razem wybili piłkę na korner, po którym Feliks doprowadził do remisu). W opałach był także miejscowy golkiper Bartosz Kieliszek, którego przy stanie 0:0 od utraty gola "uratował" słupek.

W bramce Jutrzenki do przerwy stał Tomasz Guguła, który przedwcześnie zakończył testy w I-ligowym Stomilu Olsztyn. Już na pierwszym treningu - po powietrznym starciu z jednym z zawodników - doznał nadwerężenia więzadła bocznego (pechowo upadł całym ciężarem ciała na prawą nogę). Potem podjął rehabilitację. Liczy, że otrzyma jeszcze jedną szansę sprawdzenia się w Stomilu.

Garbarnia - Jutrzenka, dużo zmian w II połowie

W przerwie sobotniego sparingu w obu drużynach nastąpiło dużo zmian. W ekipie Jutrzenki grało - w całym meczu - kilku testowanych zawodników. Na boisku pojawili się też m.in. Hubert Świerczyński i Norbert Bierówka, mający za sobą występy w zespole U-19 Garbarni.

W drugiej połowie meczu przeważali garbarze, ale nie zdołali strzelić drugiego gola. Najbliższy uzyskania prowadzenia był Błażej Radwanek, który po podaniu Jakuba Kowalskiego trafił w słupek. Goście szansy na zdobycie drugiej bramki szukali głównie w kontratakach. Mieli swoje okazje, ale bardzo dobrze interweniował Dorian Frątczak.

Garbarnia Kraków - Jutrzenka Giebułtów 1:1 (1:1)
Bramki: 0:1 Zawadzki, 1:1 Feliks.
Garbarnia: I połowa: Kieliszek – Surma, Rutkowski, Masiuda, Górecki – Laskoś, Malik, Górski, Radwanek, Marszalik – Feliks; II połowa: Frątczak – Kowalski, Niedzielski, Nakrosius, Pająk – Janik, Kołbon, Kuczak, Wacławek, Radwanek (Duda), Feliks.
Jutrzenka: I połowa: Guguła – Kozicki, Michalec, testowany 1, Silczuk, testowany 2, testowany 3, Zawadzki, Kaczor, testowany 4, testowany 5; II połowa: Świerczyński – Serafin, Michalec (testowany 7), Kowalski, testowany 1 (70 Dul), Pietrzyk, Balawender, Zawadzki, (65 Ferenc), Majcherczyk, testowany 4 (60′ Bierówka), testowany 5 (65 testowany 6).

1.09.2008, Kraków: prezentacja Marcelo w Wiśle

Garbarnia Kraków. Zagadkowe fotki byłego piłkarza Wisły Krak...