Jacek ŻukowskiZaktualizowano
Garbarnia Kraków wygrała drugi mecz sparingowy tego lata<br><br>
Garbarnia Kraków wygrała drugi mecz sparingowy tego lata Andrzej Banaś
Piłkarze beniaminka I ligi – Garbarni Kraków pokonali w sparingowym meczu rywala, z którym jeszcze w ubiegłym sezonie grali w II lidze.

W zespole „Brązowych” zadebiutował Mateusz Węsierski, wypożyczony dzień wcześniej przez krakowian z Arki Gdynia. Zdobył bramkę, dochodził do sytuacji bramkowych. To zawodnik, który ma bardzo dobre warunki fizyczne, nieźle gra głową i jest młodzieżowcem.

W krakowskim zespole było testowanych siedmiu zawodników. Niektórzy dostaną szansę w kolejnych meczach sparingowych.
Trener Mirosław Hajdo nie korzystał jeszcze z kilku zawodników.

Pietras, Wojciechowski, Wrzesiński, Serafin, Ciesielski leczą kontuzje, a Górecki, Apostolski i Nowak trenowali indywidualnie. Do przerwy gra była wyrównana. Gola powinien zdobyć Ogar, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem przestrzelił, a gdy uderzał z woleja, też nie trafił w bramkę. Wójcik też nie wykorzystał okazji z gatunku oko w oko z bramkarzem, natomiast Cabaja od starty gola uratował słupek.

Dopiero po przerwie miejscowi zaczęli strzelać celnie. Po dograniu Węsierskiego, Siedlarz uderzeniem głową zdobył gola. Następnie zrewanżował się nowemu zawodnikowi i popisał się kluczowym podaniem, po którym Węsierski zdobył gola. Wcześniej drugą bramkę dla Garbarni zdobył Krykun. Wynik mógł być wyższy, ale tym razem nie popisał się Kitliński. Tak jak w I połowie, tak i po przerwie krakowian od straty gola uratował słupek.

Był to trzeci sparing „Garbarzy”. Wcześniej pokonali Ruch Chorzów 1:0 i ulegli Puszczy Niepołomice 0:2. W środę czeka ich konfrontacja z GKS-em w Katowicach, a w sobotę zagrają z GKS Jastrzębie-Zdrój u siebie, tydzień przed inauguracją zmagań ligowych, które zaczną 20 lipca meczem ze Stalą Mielec (godz. 17.45, mecz w Polsacie Sport).

Garbarnia – Stal Stalowa Wola 3:0 (0:0)
Bramki: 1:0 Siedlarz 47, 2:0 Krykun 53, 3:0 Węsierski 63.
Garbarnia: Cabaj (46 Kozioł) – Piszczek (46 Krykun), Garzeł, Czekaj (46 Kalemba), testowany (46 testowany) – testowany (46 Kitliński), Masiuda (46 Kostrubała), testowany (46 testowany), Wójcik (46 testowany) - testowany (46 Węsierski), Ogar (46 Siedlarz).

#TOPSportowy24 - SPORTOWY PRZEGLĄD INTERNETU

Materiał oryginalny: Garbarnia Kraków testuje nowych zawodników i wygrywa sparing ze Stalą Stalowa Wola - Gazeta Krakowska