Garbarnia Kraków. Wyjazdowa porażka "Brązowych" w meczu II ligi z GKS-em Katowice [ZDJĘCIA]

Jerzy Filipiuk
Mecz GKS Katowice - Garbarnia Kraków stał się ciekawszy po przerwie
Mecz GKS Katowice - Garbarnia Kraków stał się ciekawszy po przerwie Marzena Bugała
W wyjazdowym meczu 11. kolejki II ligi piłkarskiej Garbarnia Kraków przegrała z faworyzowanym GKS-em Katowice 1:2. To jest jej czwarta porażka w tym sezonie – druga na boisku rywala.

W pierwszej połowie obie drużyny rzadko stwarzały sytuacje podbramkowe. „Brązowi” bardzo dobrze spisywali się w defensywie; gospodarze mieli duże problemy ze sforsowaniem ich obrony.

GKS do przerwy najlepszą okazję wypracował sobie w 23 min, kiedy na polu karnym gości przedarł się Krystian Sanocki, który zagrał do Filipa Kozłowskiego, ale jego strzał został zablokowany. Garbarze zrewanżowali się groźną sytuacją w 41 min, gdy zza linii pola karnego mocno strzelił Daniel Morys, a piłkę zmierzającą do siatki z trudem w bok sparował Bartosz Mrozek.

Po zmianie stron gospodarze w ciągu 20 minut oddali cztery strzały, zdobywając dwa gole. W 59 min po centrze Adriana Błąda celnie główkował Arkadiusz Jędrych, a 3 min później Błąd przejął piłkę, zagrał do Sanockiego, ten do Arkadiusza Woźniaka, który trafił do bramki przy dalszym słupku.

Do końca meczu na boisku panowali katowiczanie. W 78 min mogli prowadzić już 3:0, ale po podaniu Błąda sytuacji sam na sam z Aleksandrem Koziołem nie wykorzystał Marcin Urynowicz. W doliczonym czasie gry gola dla gości z 8 metrów zdobył Tomasz Kołbon.

GKS Katowice - Garbarnia Kraków 2:1 (0:0)
Bramki: 1:0 Jędrych 59, 2:0 Woźniak 62, 2:1 Kołbon 90+3.
GKS: Mrozek – Wojciechowski, Jędrych, Kołodziejski, Rogala – Kiebzak (52 Woźniak), Gałecki, Urynowicz, Błąd (83 Stefanowicz), Sanocki (74 Kościelniak) – Kozłowski (83 Szwedzik).
Garbarnia: Kozioł – Kowalski, Masiuda, Nakrosius, Pająk (81 Marszalik) – Morys (86 Wacławek), Laskoś, Kołbon, Kuczak, Bąk – Radwanek (76 Balicki).
Sędziował: Marek Śliwa (Kielce). Żółte kartki: Gałecki, Mrozek, Urynowicz – Kołbon, Nakrosius. Mecz bez udziału publiczności.

Piękna i piłkarz. Pomocnik Garbarni Kraków Kamil Kuczak zmie...

Trenerzy, działacze, sędziowie, zawodnicy i inni ludzie spor...