Garbarnia Kraków. Zwycięstwo w sparingu z Podhalem Nowy Targ [NOWE ZDJĘCIA]

Jerzy Filipiuk
Piłka nożna. W sparingowym meczu II-ligowa Garbarnia Kraków wygrała na własnym boisku z III-ligowym Podhalem Nowy Targ 1:0. Dla "Brązowych" był to ostatni sprawdzian przed nowym sezonem ligowym, który rozpocznie się 27 lipca.

Prowadzenie dla gospodarzy uzyskał Krzysztof Szewczyk, który wykończył akcję Kamila Słomy oraz dośrodkowującego piłkę Grzegorza Marszalika i na raty pokonał Mateusza Szukałę. Był to jego trzeci gol zdobyty w meczach sparingowych. Poprzednio pokonał bramkarzy IV-ligowej Węgrzcanki Węgrzce Wielkie (5:0) i III-ligowej Wisły Sandomierz (1:0).

Wcześniej minimalnie chybił Bartłomiej Mruk, a później bramkę próbowali uzyskać Marek Masiuda i Szewczyk. Gra w pierwszej połowie spotkania była wyrównana, ale to gospodarze groźniej atakowali. Goście kilka razy gościli w polu karnym rywali, jednak ani razu nie stworzyli sobie stuprocentowej sytuacji.

Po zmianie stron w drużynie gospodarzy nastąpiło aż dziesięć zmian; na boisku pozostał tylko Jakub Kowalski. Po zagraniach Mateusza Wyjadłowskiego i Adriana Wójcika golkipera gości usiłował pokonać Norbert Piszczek. Potem nieco aktywniejsi byli przyjezdni, którzy starali się niepokoić Doriana Frątczaka. Tego ostatniego mogli pokonać Jarosław Potoniec i jeden z aż siedmiu testowanych zawodników Podhala. Najlepszą okazję dla gospodarzy w tym okresie miał Bartosz Baran, ale jego uderzenie z 5 metrów instynktownie sparował Szukała.

Trener Garbarni Łukasz Surma: Na pewno nasza dyspozycja nie jest jeszcze optymalna. Mamy tydzień do początku rozgrywek. Chłopcy bardzo sumiennie pracują na treningach. Dlatego nogi jeszcze "nie noszą", a głowa nie myśli szybko. Trzeba się jednak uczyć wygrywać będąc zmęczonym.

Trener Podhala Dariusz Mrózek: Był to kolejny mecz kontrolny, w którym sprawdzaliśmy określoną liczbę zawodników. Widać było, że jesteśmy na innym etapie przygotowań niż Garbarnia. Martwi, że nie stwarzamy sobie dużo sytuacji. Utrzymujemy się przy piłce, ale bez konkretów. Pierwszym naszym celem jest skompletowanie kadry.

W swym inauguracyjnym meczu w II lidze Garbarnia w sobotę 27 lipca zagra na własnym boisku z Górnikiem Łęczna (początek o godz. 17).

Garbarnia Kraków - Podhale Nowy Targ 1:0 (1:0)

Bramka: 1:0 Szewczyk 9.

Garbarnia: I połowa: Kozioł - Duda, Jurkowski, Mruk - Kowalski, Masiuda, Kuczak, Słoma, Marszalik - Feliks, Szewczyk; II połowa: Frątczak - Kujawa, Kostrubała, Górecki - Piszczek, Surmiak, Kołbon, Włodyka, Kowalski (70 Baran) - Wyjadłowski, Wójcik.

Podhale: Szukała - Barbus (46 Tonia), testowany, Lepiarz (46 Mączka), testowany (60 testowany) - testowany (60 Molis), Dynarek (60 Zubek), Mianowany (46 testowany), Hruska (46 testowany) - Mrówka (46 testowany), Palonek (46 Potoniec).

Siedem krakowskich drużyn występowało w piłkarskiej ekstrakl...

Wisła, Podhale i Cracovia na czele. Najdłuższe zwycięskie se...