Garbarnia wygrała z Szombierkami Bytom

Przemysław Mirek
Fot: Adam Wojnar/Poolska Press
Garbarnia Kraków wygrała w sparingowym spotkaniu z Szombierkami Bytom 2:1 (1:1). Gole dla krakowskiej drużyny zdobyli Maciej Siedlarz i Kamil Moskal.

Prowadzenie podopiecznym Mirosława Hajdy zapewnił już w 12. minucie spotkania Marcin Siedlarz, wykorzystując podanie Tomasza Ogara po zespołowej akcji. Chwilę później goście doprowadzili do wyrównania. Po faulu na 25 metrze, do stojącej piłki podszedł Krzysztof Krzykawski i potężnym uderzeniem nie dał szans Marcinowi Cabajowi.

Dziesięć minut po zmianie stron trener Hajdo wymienił większość drużyny, sprawdzając kolejnych testowanych zawodników. Gra się uspokoiła, a decydującą bramkę pod koniec spotkania zdobył Kamil Moskal. Po rzucie rożnym obrońca został w polu karnym rywala i po zamieszaniu wpakował piłkę do pustej bramki.

Garbarnia Kraków - Szombierki Bytom 2:1 (1:1)
Bramki: 1:0 Siedlarz 13, 1:1 Krzykawski 18, 2:1 Moskal

Garbarnia: Cabaj (46 A.Kozioł) - Wieczorek, Kalemba, Moskal, Ogrodnik - Kiebzak, Nowak, Kostrubała, Stokłosa - Siedlarz (27 Górecki), Ogar

Garbarnia (od 56. min.): A. Kozioł - Piszczek, Moskal, Adamiak, Pawłowicz - Gaudyn, Pietras, Łyduch, Kitliński - Jacak, Górecki

Sędziował: Sebastian Łojas

Materiał oryginalny: Garbarnia wygrała z Szombierkami Bytom - Gazeta Krakowska