Gazprim najlepszy

ALG
O finałowym zwycięstwie decydowały karne Najlepszą drużyną tegorocznej edycji piłkarskiej ligi halowej okazał się Gazprim, który w finale pokonał radziemickie Milenium dzięki lepszemu wykonywaniu rzutów karnych. Trzecie miejsce zajął Motorol. Najlepszym bramkarzem rozgrywek uznano Grzegorza Szopę ze zwycięskiego zespołu, królem strzelców został Paweł Musiał z Amplusa.

Liga halowa pod patronatem "Dziennika Polskiego"

O finałowym zwycięstwie decydowały karne

Finałowy mecz obejrzała rekordowa liczba około 300 kibiców. Na trybunach przeważali zwolennicy Gazprimu, czemu trudno się dziwić, jako że była to jedyna drużyna z Proszowic, która zdołała się zakwalifikować do najlepszej czwórki. Po kilku minutach ich sympatycy mieli powody do radości, gdy Wojasiński z ostrego kąta pokonał Kordeckiego. Od tego momentu bardziej zdecydowanie zaatakowało Milenium i na efekty nie trzeba było długo czekać. Lekarstwem na szczelną obronę Gazprimu okazały się strzały z dystansu. Najpierw piłkę mocno uderzoną przez Dominika Świdzińskiego wybił na poprzeczkę Szopa. Później w odstępie kilku minut Mazurek, a potem Łukasz Świdziński klasycznymi "szczurami" wywiedli swój zespół na prowadzenie. Gdy wydawało się, że radziemiczanie zejdą na przerwę z przewagą jednej bramki, błyskawiczna kontra w wykonaniu Pawłowskiego i Wojasińskiego sprawiła, że znowu był remis. Druga połowa była już partią szachów. Obie drużyny czując respekt przed rywalem atakowały, ale tak, by nie narażać się na kontratak. W efekcie o wyłonieniu zwycięzcy musiały decydować karne. Mierzący blisko 2 metry wzrostu bramkarz Gazprimu Grzegorz Szopa na tyle zdeprymował rywali, że żadnemu z nich nie udało się trafić do siatki. Kordeckiego pokonali natomiast Wojasiński i Podstawa.
   Chwilę później finaliści oraz trzeci w końcowej klasyfikacji Motorol mogły odebrać puchary od starosty Bogusława Nowaka. Pozostali otrzymali pamiątkowe dyplomy. Nagroda fair play przypadła zespołowi Lewiatana.

Finał: Gazprim - Milenium 2-2 (2-2) karne 2-0

1-0 Wojasiński, 1-1 Mazurek, 1-2 Ł. Świdziński, 2-2 Wojasiński. Rzuty karne: 0-0 Pawłowski (niecelnie), 0-0 Mazurek (broni Szopa), 1-0 Wojasiński, 1-0 Ł. Świdziński (niecelnie), 2-0 Podstawa.
   Gazprim: Grzegorz Szopa, Michał Stanek - Rafał Zakrocki, Tomasz Podstawa, Sławomir Pawłowski, Szczepan Wojasiński, Aleksander Gąciarz, Tomasz Frączkiewicz, Andrzej Wojtasik, Włodzimierz Król, Krzysztof Kowalski, Hubert Wawrzeń
   Milenium: Marcin Kordecki - Łukasz Mirga, Przemysław Mazurek, Piotr Krężołek, Dominik Świdziński, Łukasz Świdziński, Grzegorz Śliwa, Grzegorz Porębski, Włodzimierz Łoboda, Janusz Sikorski, Janusz Tkaczyk, Mariusz Stęposz
   O 3. miejsce: Motorol - Klęk Posądza 7-2 (Kałkus 3, Kołacz 2, Kudłacz, samobójcza - R. Rodak, Kubala).
   O 5. m.: Skorpion - Lewiatan Market 3-2 (Leśniak 2, Bularski - R. Pisarski, M. Chmiela)
   O 7. m.: Bayer-Trans - Meble HIT 2-1 (Barnaś 2 - K. Adamski)
   O 9. m.: Hepamos - Orły Henryka 6-2 (Kasperek 3, Głowacz 3 - S. Radziszewski, Giemza)
   O 11. m.: Amplus - Elpronar 3-2 (Musiał 2, Czernik - E. Śpiewak, M. Magnes)
   O 13 m.: Drogop - Chemirol 3-2 (A. Gorzałczany 2, Bochenek - Rojewski, W. Magnes)
   o 15. miejsce: Klimontów - Straż Pożarna 11-3 (P. Stanek 4, M. Stanek 3, Ł. Kopeć 3, Skoczyński - Ząbek, Błaś, Maj)
   Najlepsi strzelcy: 23 - Paweł Musiał (Amplus), 17 - Czernik (Amplus), Głowacz (Hepamos), 16 - Michał Grabowski (Drogop), 13 - Bodzioch (Motorol), Mrzygłód (Lewiatan), Młodawski (Bayer-Trans), 12 - D. Świdziński (Milenium), Ł. Kopeć (Klimontów), 11 - Kubala (Klęk), Leśniak (Skorpion), Wojasiński (Gazprim).
   Mecze tegorocznej edycji ligi sędziowali: Tadeusz Gładysz i Karol Wykurz. (ALG)