Gerald Cotten nie żyje. Specjalista od bitcoinów z...

Gerald Cotten nie żyje. Specjalista od bitcoinów z QuadrigaCX zabrał do grobu 190 milionów dolarów. Nikt nie zna hasła do jego komputera

Kazimierz Sikorski

Polska

Aktualizacja:

Polska

Kiedy zmarł 31-letni Gerald Cotten, specjalista od bitcoinów, okazało się, że w jego zaszyfrowanym laptopie było 190 milionów dolarów powierzonych jego spółce przez klientów. Nikt poza zmarłym nie zna hasła jego komputera. Pieniądza są nie do odzyskania.
Historia jak z najlepszego kryminału. Zaczęło się od tajemniczej i nagłej śmierci śmierci Geralda Cottena...

Śmierć sympatycznego, niespełna 31-letniego biznesmena, który zarządzał giełdą QuadrigaCX doprowadziła wielu jej użytkowników do rozpaczy. Cotten nie pozostawił bowiem hasła do „zimnego portfela”, czyli swojego szyfrowanego laptopa, w którym przechowywał powierzone przez klientów wirtualne pieniądze (bitcoiny). Prawdopodobnie nie uda się odzyskać 190 mln. dolarów.

Super zabezpieczenie, które miało zapobiec atakom internetowym na „skarbiec|”, stało się przekleństwem, bo hasła nie zna nawet żona zmarłego na nieuleczalną chorobę przewodu pokarmowego.Tajemnicą jest nie tylko hasło do elektronicznego schowka, ale i okoliczności śmierci Cottena, który wyglądał na okaz zdrowia. Miał on umrzeć w grudniu ubiegłego roku podczas pobytu w Indiach. Wielu właścicieli powierzonych mu bitcoinów podejrzewa, że informacja o śmierci biznesmena jest nieprawdziwa, a on sam, uważany za uczciwego faceta, stworzył finansową piramidę, by się wzbogacić.

- Moim biznesem są pieniądze - mawiał Cotten, który jest teraz przeklinany przez setki, jeśli nie tysiące ludzi.

Cotten założył QuadrigaCX, platformę transakcyjną bitcoinów i dwóch innych krypto-walut, litecoin i ethereum w roku 2013. Do Indii udał się, by założyć tam sierociniec. I tam miała go dopaść śmierć. Jennifer Robertson, wdowa po biznesmenie zaklina się, że nie zna hasła do „zimnego portfela”. Żali się też, że pod jej adresem kierowane są groźby.

W oświadczeniu QuadrigaCX można przeczytać, że Cottena uznawano za pracowitego, pełnego pasji człowieka, który „troszczył się o uczciwość i przejrzystość w biznesie". "Wizjoner, który odmienił życie wielu ludziom"

Sąd kanadyjski tymczasowo chroni QuadrigaCX przed procesami sądowymi, a firma Ernst & Young ma pomóc w uporządkowaniu finansów. Kanadyjskie gazety podają, że Cotten pozostawił po sobie psy Nitro i Gully oraz... samolot.

POLECAMY:Komentarze (1)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Oprocentowanie

Szary obywatel (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

Na rynku kryptowalut jest hossa że w ciągu dwóch tygodni kwota zabrane do grobu ze 140 milionów wzrosła do 190 milionów dolarów z tego co się orientuję raczej na Krypto panuje zastój brawo panowie...rozwiń całość

Na rynku kryptowalut jest hossa że w ciągu dwóch tygodni kwota zabrane do grobu ze 140 milionów wzrosła do 190 milionów dolarów z tego co się orientuję raczej na Krypto panuje zastój brawo panowie redaktorzyzwiń

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo