Gest miłosierdzia

Redakcja
Udostępnij:
Metropolita krakowski, ksiądz kardynał Franciszek Macharski wystosował do wiernych archidiecezji krakowskiej apel o pomoc dla ofiar powodzi:

Apel metropolity krakowskiego o pomoc

   "Gdy cieszyliśmy się obecnością Ojca Świętego, nasi sąsiedzi walczyli z żywiołem powodzi. Kataklizm ogarnął duże rejony Czech, Słowacji, Austrii, Rosji i Niemiec. Nie bylibyśmy dobrymi uczniami Chrystusa, gdybyśmy nie zareagowali konkretnymi czynami miłosierdzia!
   Kiedy w ubiegłym roku powódź ogarnęła Małopolskę, z pomocą pospieszyły nam tysiące ludzi dobrej woli z sąsiednich krajów, przesyłając transporty z darami rzeczowymi dla powodzian. Wdzięczni za udzielone nam wsparcie, także my nie możemy opuścić braci w potrzebie.
   `Cieszę się, że ten duch solidarności w miłosierdziu wciąż panuje w polskim Kościele, czego dowodem jest wiele dzieł pomocy społecznościom dotkniętym przez klęski żywiołowe w różnych regionach świata` - Ojciec Święty mówił do nas na Błoniach. Te słowa nas zobowiązują.__Zachęceni przez Jana Pawła II do czynienia miłosierdzia, przez nasze ofiary chcemy pomóc powodzianom w powrocie do normalnego życia w ich odbudowywanych domach.
   Caritas Archidiecezji Krakowskiej przekazał już 50 tys. zł na rzecz najbardziej poszkodowanych przez powódź w Czechach, a potrzeby wciąż są ogromne.
   Dlatego też proszę duszpasterzy i parafialne zespoły charytatywne o zorganizowanie zbiórki przed kościołami na ten cel. Wszystkie ofiary zostaną przekazane powodzianom. A za każdy gest miłosierdzia niech Pan obdarza Was Swoim miłosierdziem".
   Ofiary zostaną przekazane poszkodowanym za pośrednictwem lokalnych Caritasów. Zarówno Caritas Polska, jak wiele Caritasów diecezjalnych - w tym Caritas krakowski - włączyły się w pomoc powodzianom przed pielgrzymką Ojca Świętego.
   Ofiary na pomoc poszkodowanym przez powódź można wpłacać na konto Caritas Archidiecezji Krakowskiej:
   Bank Spółdzielczy Rzemiosła, ul. Dunajewskiego 7, Kraków, nr: 85890006-111197-27006**z dopiskiem "Powódź",** lub składać w Kurii Metropolitalnej, ul. Franciszkańska 3 i w biurze Caritas Archidiecezji Krakowskiej, ul. Bronowicka 78.
KS. JAN KABZIŃSKI,
dyrektor Caritas Archidiecezji
Krakowskiej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Środki z KPO obniżą inflację - komentarz

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Dziennik Polski
Dodaj ogłoszenie