Gimnazjaliści nakręcili filmy o podatkach

Gimnazjaliści nakręcili filmy o podatkach

Aleksander Gąciarz

Dziennik Polski 24

Pierwszoklasiści z Gimnazjum w Klimontowie
1/2

Przejdź do
galerii zdjęć

©Fot. Aleksander Gąciarz

Edukacja. Kilkaset filmów zostało nadesłanych do III edycji konkursu „Finansoaktywni”. Z tej liczby wyróżnienie otrzymało dziesięć, w tym dwa przygotowane przez pierwszoklasistów z Gimnazjum w Klimontowie.
Konkurs, organizowany przez Ministerstwo Finansów, ma zachęcać do uczciwego płacenia podatków. Filmiki nakręcone przez uczniów z Klimontowa w dowcipny sposób przekonują, że podatki - choć ich płacenie nie jest przyjemną rzeczą - pozwalają na utrzymywanie służby zdrowia, sprawnej policji, straży pożarnej itp.

- Ogłoszenie o konkursie znaleźliśmy w internecie. Wcześniej przygotowaliśmy film na konkurs ogłoszony przez Zespół Szkół w Proszo-wicach.
Został on nagrodzony i
to nas zachęciło, żeby spróbować jeszcze raz - mówi nauczycielka Renata Pawłowska, która wspólnie z Joanną Lipowiecką czuwały nad przebiegiem filmowych produkcji.

Filmiki powstawały podczas lekcji. Za filmowe plenery służyło głównie sąsiedztwo szkoły, a aktorami byli sami uczniowie. Poza rekwizytami, jedynym użytym sprzętem była komórka jednej z nauczycielek, na którą nakręcono poszczególne sceny. - Do tej pory nie bardzo wiedzieliśmy, po co są podatki. Niespecjalnie nas to interesowało. Teraz już wiemy - przyznają młodzi twórcy.

Główną nagrodą w konkursie jest dwudniowa wycieczka do Warszawy. Niestety, regulamin zakłada, że z Klimonto-wa może na nią pojechać tylko sześć osób (po trzy na każdy film). Ponieważ na sukces złożyła się praca wszystkich, poniżej prezentujemy jego autorów w komplecie: Patrycja Skoczyńska, Ewelina Bańbuła, Patrycja Bobrowska, Magdalena Stanek, Oliwia Kaczor, Oliwia Musiał, Filip Stefańczyk, Arkadiusz Grądek, Michał Juszczyk, Bartek Rudzki, Antoni Wiecha, Dominik Bratek, Dominik Skoczyński, Paweł Deka, Adrian Sołek.

WIDEO: Mówimy po krakosku - odcinek 4

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, NaszeMiasto
Komentarze (4)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Brawo

Ewa (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 11 / 1

A w Gimnazjum w Proszowicach tylko zadają prace domowe, a w szkole tylko sprawdzają co się córka nauczyła i tak to wygląda, gdyby nie korepetycje i zaangażowanie rodziców to dziecko by się g...rozwiń całość

A w Gimnazjum w Proszowicach tylko zadają prace domowe, a w szkole tylko sprawdzają co się córka nauczyła i tak to wygląda, gdyby nie korepetycje i zaangażowanie rodziców to dziecko by się g nauczyło, porażkazwiń


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
racja

zz (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 7 / 4

Jasne, jak się samemu nie ma wiezy ani talentu żeby dzieci nauczyć to najlepiej zadać nauke do domu i niech się rodzina z tym buje, a za tydzień sprawdzaian i tak toproszowskie ginmnazjum , dramat...rozwiń całość

Jasne, jak się samemu nie ma wiezy ani talentu żeby dzieci nauczyć to najlepiej zadać nauke do domu i niech się rodzina z tym buje, a za tydzień sprawdzaian i tak toproszowskie ginmnazjum , dramat a nie nauczycielezwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
podatki gimnazjalne

ba (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 8 / 1

Kreatywne to są te nauczycielki, i chwała im za to.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Bo o to też chodzi

gość (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 14 / 1

Widać, które szkoły wychowują kreatywnych uczniów. Gratulacje!

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo