Gimnazjalne strzelanie

PIM
W strzelnicy Powiatowego Zespołu nr 10 Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Kętach po raz drugi rozegrano Mistrzostwa Szkół Gimnazjalnych. Patronat nad imprezą objął burmistrz Kęt Roman Olejarz.

W Kętach

Do strzeleckiej rywalizacji stanęły reprezentacje gimnazjów z gminy Kęty. Spośród nich najlepsza okazała się ekipa Gimnazjum w Bulowicach, która zgromadziła 219 pkt. Zwycięska drużyna wystartowała w składzie: Tomasz Janeczko, Tomasz Gałuszka i Artur Szyszka. Miejsce 2. w zawodach zajęli gimnazjaliści z Powiatowego Zespołu nr 11 Szkół Ogólnokształcących im. St. Wyspiańskiego w Kętach z wynikiem 174 pkt: Dominika Michalak, Anna Piasecka i Anita Kołek. Miejsce 3. natomiast z wynikiem 165 pkt wywalczyła drużyna Gimnazjum nr 2 w Kętach: Anna Dudek, Piotr Gabryś i Daniel Adamus.
   W klasyfikacji indywidualnej zwyciężył Tomasz Janeczko z Gimnazjum w Bulowicach (100 pkt), miejsce 2. zajęła Dominika Michalak z PZ nr 11 (82 pkt), a 3. był Rafał Hałat z Gimnazjum w Nowej Wsi (79 pkt). Kolejne miejsca zajęli: Piotr Gabryś (Gimnazjum nr 2 w Kętach), Tomasz Gałuszka (Gimnazjum w Bulowicach), Anna Dudek (Gimnazjum nr 2 w Kętach).
   Bezpośrednimi organizatorami zawodów byli Stanisław Piróg i Hermina Dudziak. Zwycięskie drużyny otrzymały puchary i dyplomy, a najlepsi strzelcy medale, dyplomy i nagrody rzeczowe, które wręczał burmistrz Kęt Roman Olejarz.
   Informacje o zawodach, które stanowią także doskonałą promocję szkoły wśród gimnazjalistów, można znaleźć również na stronie internetowej Szkolnej Sekcji Strzeleckiej "Muszkiet" pod adresem: www.muszkiet.prv.pl.