Glik snajperem numer 1

(FIL)
Włochy. Kamil Glik (Torino) w 3 minucie meczu z Milanem (1:1) sprokurował rzut karny, wykorzystany przez gości, a w 81 minucie sam zdobył gola głową po kornerze.

Polak nieprawidłowo powstrzymywał Jeremy’ego Meneza, który po chwili trafił do siatki z 11 metrów. 13 minut później Glik znów faulował rywala, za co zarobił żółtą kartkę.

Tuż przed przerwą czerwony kartonik zobaczył Mattia De Sciglio i Torino grało w przewadze. W końcówce meczu Polak pokonał Diego Lopeza. To jego piąty, a czwarty od 6 grudnia, gol w tym sezonie ligowym. Nasz obrońca jest najlepszym strzelcem Torino!

Wyniki

Sassuolo – Udinese 1:1 (1:1), Zaza 15 – Thereau 26; Torino – Milan 1:1 (0:1), Glik 81 – Menez 3; In­ter – Genoa 3:1 (2:0), Palacio 12, Icardi 39, Vidić 88 – Izzo 85; Atalanta – Chievo 1:1 (0:0), Zap­pa­costa 72 – Lazraević 90+1; Cagliari – Cesena 2:1 (2:0), Galvao 11, Donsah 27 – Brienza 89; Fio­rentina – Palermo 4:3 (1:0), Pasqual 20, Ba­santa 51, Cuadrado 64, Joaquin 74 – Quaison 59 i 61, Belotti 81; Hellas – Parma 3:1 (1:0), Sala 39, Toni 72, Valoti 90 – Lodi 63; Sampdoria – Empo­li 1:0 (0:0), Eder 49, Roma – Lazio 2:2 (0:2), Totti 48 i 64 – Mauri 25, Anderson 29. Po zamknię­ciu numeru: Napoli – Juventus.

1. Juventus 17 40 35–8

2. AS Roma 18 40 31–13

3. Lazio 18 31 33–21

4. Napoli 17 30 32–21

5. Sampdoria 18 30 23–17

6. Fiorentina 18 27 25–17

7. Genoa 18 27 24–20

8. Milan 18 26 27–21