Glinik Gorlice bez trenera. Tomasz Wacek zrezygnował po 4,5 roku

Remigiusz Szurek
Trener Tomasz Wacek pracował w Gorlicach przez kilka lat
Trener Tomasz Wacek pracował w Gorlicach przez kilka lat archiwum GKS Glinik
Już 2 czerwca Glinik Gorlice rywalizując w Jawiszowicach z LKS (1:4) walczył o punkty bez Tomasza Wacka na ławce. Zastąpił go dotychczasowy asystent Łukasz Krzysztoń, który po spotkaniu rozmawiał z naszym reporterem. To czego wszyscy już się domyślali zostało wyjaśnione kilka dni później. W sobotę 8 czerwca władze czwartoligowego Glinika opublikowały oficjalny komunikat dotyczący trenera zespołu Tomasza Wacka.

Jak przekazał zarząd klubu, „dotychczasowy trener drużyny seniorów Tomasz Wacek podjął ostateczną decyzję o zakończeniu współpracy z drużyną za porozumieniem stron. Decyzja trenera została uszanowana i przyjęta przez Zarząd. Dziękujemy za wszystkie sezony poświęcone dla naszego klubu przez Trenera Tomasza. Życzymy mu samych sukcesów i dużo wytrwałości w dalszej pracy trenerskiej. Na podsumowanie tego sezonu przyjdzie czas, natomiast już dziś dziękujemy szczerze jeszcze raz za wszystkie chwile spędzone przy Sienkiewicza 15” – napisano.

Jak wyliczono, 47-letni szkoleniowiec przepracował w gorlickim klubie 4,5 roku. Poprowadził zespół w 127 spotkaniach, osiągając bilans 56 zwycięstw, 23 remisów oraz 48 porażek zdobywając w sumie 191 punków. Bilans bramkowy był korzystny i wyniósł 224 do 198 goli.

Jak poinformował klub z Gorlic, zgodnie z przypuszczeniami do końca trwającej obecnie rundy wiosennej obowiązki trenera będzie pełnił dotychczasowy asystent Łukasz Krzysztoń.

„Życzymy również jemu jak najlepszych wyników naszej drużyny i bardzo dziękujemy za podjęcie się tego trudnego zadania w tak niespodziewanych dla wszystkich okolicznościach. Dziękujemy Tomku w imieniu zawodników, kibiców i sympatyków klubu” – podsumował zarząd Glinika.

Od 0:4 do 3:4. Sytuacja w tabeli

Gorliczanie w weekend walczyli na własnym terenie z Orłem Ryczów. Potyczka odbyła się w ramach 35. kolejki. Trzecia siła w tabeli postawiła GKS trudne warunki i po emocjonującym boju zwyciężyła 4:3. Goście już po 33 minutach wygrywali... czterema golami! Dopiero w 72. minucie Świechowski zdobył bramkę kontaktową, na 2:4 w 78. minucie trafił Koźma, a wynik spotkania w 81. minucie ustalił Fundakowski. W Gorlicach pozostał wielki niedosyt, miejscowi mogli, ale zwyczajnie nie zdążyli dogonić swoich przeciwników.

Na trzy kolejki przed końcem sezonu, Glinik zajmuje dwunaste miejsce i ma w swoim dorobku 41 „oczek”. Nad piętnastą Wolanią, pierwszą z ekip zagrożonych spadkiem, GKS ma raptem trzy punkty przewagi. W środę 12 czerwca o godz. 17 (po zamknięciu tego wydania gazety) ekipa Krzysztonia zmierzy się z Lubaniem w Maniowych. Rywal zajmuje bezpieczną siódmą lokatę i w tym sezonie nie gra już o nic…

Euro 2024: STUDIO-EURO ODC-3 PRZED MECZEM POLSKA - AUSTRIA