Gmina Biskupice. Woda już bez bakterii we wszystkich sołectwach. Można korzystać z wodociągu

Jolanta Białek
Jolanta Białek
zdjęcie ilustarcyjne
zdjęcie ilustarcyjne fot. Łukasz Zarzycki
Kolejne badania próbek wody – pobrane 30 lipca – w różnych punktach Wodociągu Publicznego Wieliczka oraz na zbiorniku Zapanki w Przebieczanach, pokazały, że nie ma w niej już bakterii z grupy coli ani żadnych innych zanieczyszczeń. Decyzję o przydatności wody do spożycia: w Bodzanowie, Przebieczanach, Szczygłowie i Zabłociu, wielicki sanepid wydał 1 sierpnia po południu.

FLESZ - Jesienią zniknie nawet 9 ministerstw

- Mieszkańcy proszeni są o wykonanie czyszczenia instalacji wodnej wewnątrz budynku. W zależności od rozmiaru instalacji oraz rozmieszczenia i ułożenia przewodów rurowych, układ należy płukać odcinkami rozpoczynając od najdalej położonego punktu wodnego (łazienka, kuchnia itp). Wodę należy spuszczać tak długo, by aby świeża i czysta woda dotarła do najdalej położonego "punktu" – podaje Urząd Gminy Biskupice.

Przypomnijmy, że mieszkańcy kilku wiosek gminy Biskupice nie mogli korzystać z wodociągu od 23 lipca, ponieważ badania wody na ujęciu w Bieżanowie wykazały obecność tam bakterii z grupy coli. Pierwsze dobre informacje w tej sprawie pojawiły się w czwartek wieczorem (30 lipca), kiedy zakaz spożywania wody odwołano w części biskupickich sołectw.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski
Dodaj ogłoszenie