Gmina Koniusza. Zbudują boiska w Biórkowie Wielkim, choć...

Gmina Koniusza. Zbudują boiska w Biórkowie Wielkim, choć później niż zakładali

Zdjęcie autora materiału
Aleksander Gąciarz

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Cztery przetargi i zmiana kosztorysu były potrzebne, by wyłonić firmę, która zbuduje kompleks sportowy przy Szkole Podstawowej w Biórkowie Wielkim.
W Biórkowie Wielkim czekają na boisko ze sztuczną trawą

W Biórkowie Wielkim czekają na boisko ze sztuczną trawą ©Aleksander Gąciarz

Zwycięzcą postępowania zostało ostatecznie Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Bud-Ma z Pobiednika Wielkiego, które podjęło się wykonania zadania za kwotę blisko 2,4 mln złotych.

To sporo więcej niż początkowo zakładała gmina, ale też w ostatnim czasie mocno zmieniły się finansowe realia.

- Gdy w roku 2015 przygotowywaliśmy kosztorys na to zadanie, na rynku obowiązywały zupełnie inne ceny i stawki. Stąd zaszła konieczność weryfikacji kosztorysu - nie kryje zastępca wójta gminy Hubert Wawrzeń.

Budowa kompleksu sportowego przy szkole w Biórkowie Wielkim wchodzi w skład większej inwestycji, na którą gmina zdobyła 1,2 mln zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Obejmuje ona budowę boiska przy Szkole Podstawowej w Koniuszy oraz dziesięciu placów zabaw w różnych miejscowościach na terenie gminy. O ile jednak w przypadku tamtych przedsięwzięć wykonawców udało się znaleźć szybciej i są one już w trakcie realizacji, z obiektem w Biórkowie Wielkiem ciągle był kłopot. Albo nie zgłaszali się chętni do jego wykonania, albo proponowane stawki były o wiele wyższe niż gmina założyła sobie w uchwale budżetowej.

W efekcie w ubiegłym tygodniu w nadzwyczajnym trybie musiała się zebrać Rada Gminy Koniusza i przesunąć termin zakończenie inwestycji na czerwiec przyszłego roku.

- To przesunięcie dotyczy tylko boisk w Biórkowie Wielkim? - upewniał się radny Piotr Migas. W odpowiedzi usłyszał, że zarówno boisko w Koniuszy jak i dziesięć placów zabaw będzie gotowych w tym roku (chyba, żeby na przeszkodzie stanęły niekorzystne warunki atmosferyczne). Gmina nie zdąży tylko z wykonaniem obiektu w Biórkowie Wielkim, gdyż umowa z wykonawcą została podpisana dopiero w poniedziałek.

Inwestycja w Biórkowie obejmuje budowę boiska do piłki nożnej o nawierzchni z trawy syntetycznej i budowę boiska wielofunkcyjnego. To ostatnie latem będzie wykorzystywane jako kort tenisowy oraz boisko do siatkówki, a zimą posłuży jako naturalne lodowisko. Powstanie też czterotorowa bieżnia o nawierzchni sztucznej, ścieżka rowerowa, skocznia do skoku w dal, oświetlenie itp.

ZOBACZ KONIECZNIE:
WIDEO: Poważny program

Źródło: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto

Komentarze (1)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
a gdzie się podział wiesław ?

olo (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 7 / 7

jak zwykle chowa się przed mieszkańcami i mediami? czyżby wakacje w sanatorium?

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo