Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Gmina Miechów zamierza przystąpić do rządowego programu Mieszkanie Plus

Aleksander Gąciarz
Aleksander Gąciarz
Aleksander Gąciarz

Sprawa nie jest nowa, choć niedawno nabrała konkretnych kształtów. - Pracujemy nad tym tematem już kilka miesięcy - przyznaje burmistrz Miechowa Dariusz Marczewski. Wysłano m. in. wnioski w tej sprawie do wojewody małopolskiego, Banku Gospodarstwa Krajowego jak i Krajowego Zasobu Nieruchomości. We wnioskach wskazano tereny komunalne, na których mogłyby powstać obiekty mieszkalne. Obie lokalizacje otrzymały już wstępną pozytywną rekomendację komitetu transakcyjnego BGK Nieruchomości S.A

Pierwsza z zaproponowanych lokalizacji to działka gminna na osiedlu Parkowym (dawniej XXX-lecia PRL). Z kolei na osiedlu gen. Sikorskiego nowy budynek mieszkalny mógłby powstać na działce gminnej po byłej kotłowni oraz położonej obok nieruchomości, która również jest gminna, ale znajduje się w wieczystym użytkowaniu Spółdzielni Mieszkaniowej. Wraz z budową mieszkań wybudowana zostanie niezbędna infrastruktura oraz miejsca parkingowe.

Program Mieszkanie Plus w założeniach ma poprawić sytuację rodzin, dla których uzyskanie mieszkania na rynku komercyjnym jest niemożliwe. Nie stać ich na kupno, ani na kredyt hipoteczny, ale ich zarobki są zbyt wysokie aby mogli otrzymać mieszkanie komunalne. Aby obniżyć ceny metra kwadratowego lokale na wynajem będą budowane m. in. na gruntach państwowych oraz komunalnych. - Mieszkanie od rządu będziemy mogli wynajmować przez 15 lat od dnia zawarcia pierwszej umowy najmu. Decydując się na mieszkania z opcją wykupu, okres najmu będzie wydłużony maksymalnie do 30 lat od dnia zawarcia pierwszej umowy najmu - tłumaczy burmistrz Marczewski.

Nie chce na razie mówić o ilości lokali, które miałyby powstać w Miechowie. Uzależnia to od zainteresowania mieszkańców programem. Aby się o tym przekonać przygotowano ankiety, które można wypełnić i złożyć do 30 maja w siedzibie Urzędu Gminy i Miasta w Miechowie (ewentualnie drogą elektroniczną na adres [email protected]).

Ankieta jest bardzo prosta: zawiera tylko trzy pytania. Pierwsze określa jaką powierzchnią mieszkalną jest zainteresowany potencjalny lokator. Drugie pytanie ankiety dotyczy tego, w której z dwóch zaproponowanych lokalizacji ankietowany wolałby zamieszkać. Wreszcie pytanie trzecie dotyczy tego, czy dana osoba stara się w tej chwili i mieszkanie, a jeżeli tak, to z jakiego źródła (spółdzielcze, komunalne, wolny rynek itp.).

ZOBACZ KONIECZNIE:

WIDEO: Poważny program - odc. 22: Kraków zatracony w zieleni. Serio?

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski