Gmina Myślenice. Aleksander Wspaniały [WYNIKI KONKURSU]

Katarzyna Hołuj
Katarzyna Hołuj
Fot. Gmina Myślenice
W Gminnym Samorządowym Konkursie Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”, którego ideą jest promocja wśród młodzieży szkolnej wolontariatu oraz zachowań prospołecznych, zwyciężył Aleksander Trystuła.

FLESZ - Koncerty odmrożone od lipca?

Działa on aktywnie jako wolontariusz na rzecz osób niepełnosprawnych, chorych lub ubogich angażując się w zbiórki organizowane m.in. przez Caritas Betania i Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Ponadto działa w samorządzie szkolnym (jest przewodniczącym szkoły).
Oprócz laureata w gronie „Ośmiu Wspaniałych” za miniony rok szkolny znaleźli się również: Karolina Ingarden, Dawid Zięba, Gabriela Skałka, Aleksandra Chodur, Natalia Olesek, Katarzyna Orawin i Magdalena Kurek.
Podczas gali w Muzeum Niepodległości w Myślenicach, burmistrz gratulował całej ósemce wspominając jak kiedyś sam dostąpił tego wyróżnienia. - Dostałem dodatkowego zastrzyku energii i zacząłem coraz więcej działać społecznie, promując wolontariat w różnych organizacjach. Liczę na to, że również nie poprzestaniecie na laurach i będziecie działać na rzecz Waszych miejscowości oraz w lokalnych organizacjach – mówił Jarosław Szlachetka.

W kapitule konkursu zasiadły: dyrektor ZPO w Borzęcie Marzena Bylica, nauczyciel SP rr 3 w Myślenicach Grażyna Jędrzejowska, współpracownik Fundacji "Świat na Tak" Anna Kordas oraz przedstawiciele Urzędu Miasta i Gminy w Myślenicach: Beata Kowalska i Renata Marzec.

Gminną edycję Samorządowego Konkursu Nastolatków zorganizował Wydział Edukacji Kultury i Sportu UMiG Myślenice.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski