Gmina Zabierzów za markę, rozwój i osiągnięcia dostała Orła

Gmina Zabierzów za markę, rozwój i osiągnięcia dostała Orła

Ewa Tyrpa

Dziennik Polski 24

Dziennik Polski 24

Zabierzów. Gmina została wyróżniona tytułem „Gmina Roku 2018” w Ogólnopolskim Plebiscycie „Orły Polskiego Samorządu”. To za całokształt działań samorządu ocenianych w różnych kategoriach.
Gmina Zabierzów za markę, rozwój i osiągnięcia dostała Orła
„Orły” przyznawane są od 10 lat. Z inicjatywy Ogólnopolskiej Federacji Przedsiębiorców i Pracodawców powstał Ogólnopolski Program Promocji Regionów Samorządowa Marka Roku. Corocznie Rada Programowa wyłania laureatów w różnych kategoriach i przyznaje tytuły: Gmina Roku, Gmina Atrakcyjna Turystycznie oraz Najlepszy Wójt, Burmistrz, Prezydent Miasta.

- To inicjatywa, której celem jest budowanie i umacnianie marek polskich samorządów, wykorzystujących różne możliwości rozwoju – mówi Elżbieta Burtan wójt zabierzowskiej gminy.

W ocenie samorządów brano pod uwagę m.in. innowacyjne i prorozwojowe działania inwestycyjne, stopień pozyskiwanie funduszy zewnętrznych na działania związane z ochroną środowiska, wydatki na infrastrukturę techniczną, edukację, kulturę, sport i politykę prorodzinną.

W gminie Zabierzów chętnie osiedlają się krakowianie i tu przedsiębiorcy lokują swoje firmy. Jest ich ponad dwa tysiące. Magnesem przyciągającym je jest wiele czynników. – Na pewno podatki niesięgające maksymalnych stawek, najniższe w powiecie krakowskim taryfy za wodę, jedne z najniższych opłat za odprowadzanie ścieków, a przede wszystkim przyjazne podejście do klientów, tak mieszkańców, turystów jak i przedsiębiorców, dla których w urzędzie gminy stworzyliśmy strefę obsługi – Elżbieta Burtan wymienia atuty gminy.

Dochodzi do nich bliskie położenie autostrady A4 i znajdujący się w gminie w Balicach Międzynarodowy Port Lotniczy.

Od wielu lat władze stawiały na ekologię. Dlatego od lat zabierzowska gmina jest skanalizowana.

ZOBACZ KONIECZNIE:


Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo